‘Bakan yalan söylüyor verilen para…’

18 Nisan 2013 Perşembe 11:16

Kanser hastası genç kız, Hüseyin Çelik'in 'Bakan Erdoğan Bayraktar 2 bin TL verdi' iddiasını yalanladı. İşte Bakan'ın verdiği para...

‘Bakan yalan söylüyor verilen para…'

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, katıldığı bir canlı yayında Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kendisinden yardım isteyen kanser hastası Dilek’e 2 bin TL verdiğini söylemişti. Hastanede tedavi altında olan Dilek ise Bakanın kendisine verdiği paranın 200-300 lira olduğunu belirtti.

Edirne’de ilaçlarının temini için yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı ‘Ben dilenci değilim’ diyerek iade etmesiyle Türkiye’nin gündemine oturan lenf kanseri hastası üniversiteli Dilek Özçelik, bakanın kendisine verdiği paranın 2 bin lira değil, tahminen 200 ya da 300 lira olduğunu söyledi.

”BAKAN BAYRAKTAR DİLEK’E 2 BİN TL VERDİ’

Lenf kanseri hastası olan Dilek Özçelik’in tedavi için eksik olan ‘Dekarbazin’ etken maddeli ilacın 3 aylık tedaviyi karşılayacak miktarı dün Türk Eczacıları Birliği tarafından kargoyla Edirne’ye gönderildi ve Edirne Eczacılar Odası Başkanı Cenk Kes tarafından Özçelik’e teslim edildi. Hastanede tedavisini sürdüğünü ve eksik ilaçlarının kalmadığını belirten Dilek Özçelik, “Şu an 3 aylık ilacım var. İlaçlarım bittiği zaman Edirne Eczacılar Odası’ndan temin edebileceğim söylendi. Bugün de kemoterapi tedavisine başlanacak. İnşallah en kısa sürede de sağlığıma kavuşacağım” dedi.

”PARAYI SAYMADIM AMA KESİNLİKLE 2 BİN TL DEĞİLDİ”

Dilek Özçelik, ilaç konusunda yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, cebinden bir tomar para çıkartığını ve bir kısmını istemediği halde kendi cebine koyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Söylenildiği gibi orada 2 bin lira para kesinlikle yoktu. Parayı saymadım, çünkü parayı almak gibi bir niyetim yoktu. Ancak paradan anlayan bir kişi orada 2 bin lira olmadığını anlar. 2 bin lira olsa avuç içine sığmaz, ancak ben parayı iade ederken, rahatlıkla avuç içime aldım. Bana verdiği para tahminen 200 yada 300 lira, en fazla 400 liradır.”

Kanser hastası Dilek’in eline para sıkıştırarak ülkede infial yaratan Erdoğan Bayraktar’ı savunmak isteyen Hüseyin Çelik canlı yayında Dilek’ten bahsederken ‘Bu’ dedi, ‘Saçları kemoterapiden dökülmedi’ dedi ve mevzuyu CHP’ye bağladı. İşte o savunma…

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x