Bakar mısınız, burası benim evim mi acaba?

20 Şubat 2013 Çarşamba 11:50

Son yılların en yoğun kar yağışını alan Bitlis’te evler kar altında kaybolunca okula giden minik öğrenciler evlerini bulmakta hayli zorlanıyor.Bitlis merkezdeki tek katlı sosyal konutlarda kalan minik öğrenciler, kar boyunun insan boyunu,...

Bakar mısınız, burası benim evim mi acaba?

Son yılların en yoğun kar yağışını alan Bitlis’te evler kar altında kaybolunca okula giden minik öğrenciler evlerini bulmakta hayli zorlanıyor.

Bitlis merkezdeki tek katlı sosyal konutlarda kalan minik öğrenciler, kar boyunun insan boyunu, hatta bina boyunu geçmesi sebebiyle evlerini bulmak için ayrı bir çaba harcıyor. Evlerinin girişlerinin mağaraları andırdığı ilde evler birbirine benzeyince minik öğrenciler bazen yanlışlıkla başka evlere giriyor. Okul dönüşü evlerini bulmak için grup halinde gezen minikler, mahalle aralarındaki evleri tek tek dolaşıp yerini tespit ediyor. Evini tespit eden minikler daha sonra karla aynı seviyede olan çatıya çıkıyor. Çatının yanından, yaptıkları kardan merdivenle eve girmeyi başarıyor.

Bitlis'te mahalle aralarında kar birikintilerinin boyu yer yer 10 metreye ulaşıyor. Kar tünellerine dönen ara sokaklarda yürüyen vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturuyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x