Balkanlar üzerinden serin ve yağışlı hava geliyor

07 Mayıs 2015 Perşembe 17:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin, bugün akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiğini bildirdi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan tahminlere göre...

Balkanlar üzerinden serin ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin, bugün akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan tahminlere göre hava durumu şöyle:

- Bugün, ülke genelinde hava açık ve az bulutlu olup sıcaklıklar mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyrederken, akşam saatlerinde Trakya’da başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışın, gece saatlerinde Marmara bölgesinde, yarın (08.05.2015 Cuma) ise Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu bölgesinin görülmesi bekleniyor.

- Yağışların, bugün akşam ve gece saatlerinde Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) Çanakkale’nin doğusu ve Balıkesir’in kuzey ilçelerinde, gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik ve Sakarya) yarın öğle saatlerinde ise Afyon, Burdur, Isparta, Konya’nın batısı, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

- 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, İç Anadolu’nun doğusu (Sivas, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Aksaray) ile Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

- Yağışların, Pazar günü ve önümüzdeki haftanın ilk yarısında güney ve doğu bölgelerinde aralıklarla devam etmesi bekleniyor.
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının yarın ülkenin kuzeybatı kesimlerinde, Cumartesi günü kuzeydoğu ve iç bölgelerinde, Pazar günü ise doğu bölgelerinde azalacağı ve önümüzdeki hafta yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x