BARİYER Mİ, KARİYER Mİ?

23 Ocak 2020 Perşembe 18:10

1993 yılı pkk nın en güçlü yılı , fetö generalleri pkk ile çarpışmak yerine kaçmayı el altından abd yi destek verdiler. Ama unuttukları kurmay albay osman paşa vardı. Lütfen okuyunuz.

BARİYER Mİ, KARİYER Mİ?
 Mayıs 1993… Pkk azmıştı. Hergün pusu, hergün karakol baskını, kan gövdeyi götürüyordu. 150 kişilik ağır silahlı terörist grup, Elazığ-Bingöl karayolunda şehirlerarası otobüsü durdurdu, kimlik kontrolü yaptı. Malatya'dan usta birliklerine giden sivil kıyafetli, silahsız 36 er indirildi. Geceyarısı saat 03'tü. Aslanlarımızı yol kenarında yan yana dizdiler, kolkola girin diye bağırdılar, Kalaşnikoflarla, Bixi tabir edilen ağır makineli tüfeklerle taradılar. Dakikalarca, şarjörleri değiştirip değiştirip boşalttılar. Delik deşik cansız bedenlerin yanına gelip, suratlarına sıkmaya devam ettiler. 33 askerimiz orada şehit oldu. 3'ü öldü sanılarak bırakıldı.
*
Olay yerinde 1570 mermi kovanı bulundu.
*
Her evladımıza 44'er mermi sıkmışlardı.
*
Memleket ayağa kalktı. Birilerinin bir şey yapması gerekiyordu artık.
*
Bir şey yapılmalıydı ama, bir şey yapması gereken generallerin çoğu çeşitli bahaneler ileri sürerek, bölgeye tayinini engelliyordu. Neredeyse Hakkari Dağ Komando Tugayı'na gönderecek komutan bulunamıyordu. Terfi bekleyen 80 tuğgeneral vardı, isim isim vermek istemem ama, mazeretin bini bir paraydı, istifa ederim diyen bile vardı.
*
Haziran 1993…Genelkurmay başkanının kapısından içeri bir tuğgeneral değil, bir kurmay albay girdi. Üstün sicilliydi. Kara kuvvetleri komutanı da odadaydı.
*
Genelkurmay başkanı 45 dakika alakasız konulardan bahsetti, muhtemelen gene bahaneler duyacağı endişesiyle mevzuya bir türlü giremiyordu, sonra lafı evirdi çevirdi, “seni Hakkari'ye gönderelim mi?” diye sordu. Hiç tereddütsüz “emredersiniz” cevabını aldı. Mazeret duymayınca rahatlayan genelkurmay başkanı bu defa “ne zaman katılırsın?” diye sordu. “Hemen” cevabı geldi.Kuvvet komutanı o güne kadar aldığı mazeret cevaplarından olsa gerek, albaya açık kapı bıraktı, “önce ailenle konuş istersen” dedi. Albay kararlıydı, “hemen gideyim” cevabını verdi.
*
Hemen gitti.
*
Terörle mücadele tarihinde görülmemiş başarı sağladı. Bin ila 5 bin askerin katılımıyla, 857 defa vurucu operasyon yönetti. 21 defa sınırötesi harekat yönetti. Pkk'yı bekleyen değil, Pkk'yı kovalayan konuma geçti, örgütün dağ kadrosunu yarı yarıya imha etti. Askerleriyle birlikte omuz omuza vuruştuğu için, çatışmalara bizzat katıldığı için, emrindeki askerler tarafından “efsane komutan” adı verildi. Buzul Dağı'nda mesela, beklemedikleri anda baskın yapabilmek için 3500 askeriyle birlikte eksi 40 derecede buzda yattı, tipiye yakalandılar, çanak benzeri bir arazide beş gün mahsur kaldılar, üçüncü gün erzakları bitti, donuyorlardı, “çantalarınızı, hatta tüfeklerin dipçiklerini bile yakın” emri verdi, neticede ummadıkları anda mağaralarda saklanan yüzlerce teröristi basmayı başardılar. Birinci Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası aldı, ayrıca iki defa Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı aldı. Beş defa Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı aldı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinde beş defa Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı'na sahip tek kişi oldu. Tümgeneral'ken önü kesildi, emekli edildi.
*
Osman Pamukoğlu.
*
Önceki gün…Değerli eşi hanımefendi, kendisi gibi bazı komutan eşi arkadaşlarıyla birlikte Ankara'da bir askeri sosyal tesiste buluşacaklardı. Osman Pamukoğlu “yolumun üstünde, ben götüreyim” dedi, aracıyla askeri sosyal tesisin nizamiyesine geldiler, eşinin girişi için kendi kimlik kartını çıkardı, bariyerde görevli astsubaya uzattı. Osman Pamukoğlu girmeyecekti, sadece eşine kolaylık olsun diye aracından inmiş ve kendi kimlik kartını uzatmıştı. Bariyer açılacak, hanımefendi geçecek, Osman Pamukoğlu aracına binerek, randevusuna gidecekti. Ama bir tuhaflık vardı…Kapıda görevli astsubaylar kartı makineye sokuyor, kendi aralarında mırıl mırıl konuşuyor, bariyer açılmıyordu. Pamukoğlu “hayrola oğlum?” diye sordu. Astsubayların utançtan yüzü kızarmıştı, komutanın gözüne bakamıyor, cevap veremiyorlardı. “Hayrola?” diye bastırınca, esas duruşta yere bakarak, utana sıkıla cevap vermek zorunda kaldılar.
*
“Bu kartın sahibi askeri sosyal tesislere giremez” ibaresi çıkıyordu!
*
Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinin en gurur duyulan generallerinden, vatanını seven herkes tarafından efsane olarak anılan komutan Osman Pamukoğlu'nun askeri sosyal tesislere girmesi yasaklanmıştı!
*
Hulusi efendi tarafından yönetilen genelkurmay, aklınca, Osman Pamukoğlu'nu cezalandırmıştı. Osman Pamukoğlu'nu kendileri gibi zannettikleri için “askeri sosyal tesislere sokmayalım, aklı başına gelsin” diye düşünmüşlerdi.
*
Gülümsedi Osman Pamukoğlu. Her zamanki gibi gülümsedi. Gitti.
*
Şimdi sıkı durun…
*
Osman Pamukoğlu 14 sene önce emekli oldu.14 senedir bir defa bile, tekrar yazıyorum, bir defa bile, herhangi bir askeri sosyal tesise adım atmadı.
*
Askeri sosyal tesislere girişi yasaklanan, güya cezalandırılan Osman Pamukoğlu, zaten, 14 senedir bir defa olsun herhangi bir askeri sosyal tesise gitmedi, bir saniye bile oturmadı, bir çay bile içmedi.
*
Şimdi daha sıkı durun…
*
Osman Pamukoğlu henüz 11 yaşındayken askeri okula yazıldı, teğmenliğinden itibaren 35 sene subay üniforması taşıdı. Bu 35 sene boyunca, bir defa bile, tekrar yazıyorum, bir defa bile herhangi bir askeri sosyal tesise, askeri tatil kampına filan, adım atmadı.
*
Hulusi efendi emir versin, açıp kayıtları incelesinler…
*
35 sene muvazzaf subaylık. 14 sene emeklilik. Osman Pamukoğlu ömrü boyunca, bir defa olsun herhangi bir askeri sosyal tesise gitmedi, herhangi bir askeri tatil kampına adım atmadı, bir saniye bile girmedi, bir kahve bile içmedi.
*
Böyle bir prensibi var çünkü.
*
Askerliğin askerlik tarafıyla ilgileniyor. Sosyal tesis tarafı, ömrü boyunca umurunda bile olmadı.
*
Tekrar yazıyorum. 35 sene muvazzaf subaylık.14 sene emeklilik. Bir defa olsun gitmedi kardeşim.
*
Ve, bu onurlu prensipten haberi bile olmayan zavallı tipler…Sosyal tesisleri yasaklayarak Osman Pamukoğlu'nu cezalandırdığını zannediyorlar!
*
Suriye sınırını, Irak sınırını, Ege'deki adalarımızı koruyacaklarına…Osman Pamukoğlu girmesin diye sosyal tesis sınırını koruyorlar!
*
(Kitap fuarlarından bizzat şahidim. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Kayseri, en uzun kuyruklardan biri daima Osman Pamukoğlu'nun imza standında olur, özellikle gençler komutandan imzalı kitap alabilmek için saatlerce kuyruk bekler, konferanslarında iğne atsan yere düşmez, hınca hınç kalabalık olur. Ve bizzat şahidim… Osman Pamukoğlu kitap fuarları için gittiği bu şehirlerde asla ve asla orduevinde kalmaz, parasıyla otelde kalır.)
*
Hulusi efendi…Efsane öyle kolay olmuyor. Böyle oluyor.
*
Bariyerle olmuyor.
Kariyerle oluyor.

Yılmaz ÖZDİL
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 42

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

MERT BİR KOMUTAN,ASKERİNİ SEVEN KOMİTAN 5 ay önce yorumlandı

bana boyla bi̇r komutan lazim,hatiralarinda bi̇ryerde gözleri̇m yaşardi.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırlattılar 5 ay önce yorumlandı

haberalp 13.bölümü yayınlamamışsın.müdahelemi yaptın yaramaz seni.100 kere dedim.doğruları yazdırmak ve yayınlamak zorundasın.**bakınız gazi kamal atatürk ne demiş====>**işini en iyi yapan vatanını en çok sevendir(k.atatürk)sende işini iyi yapmayı bil.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

son söz===>eyy rabbi̇m..bu ülkede canını kanını .hiç düünmeden aziz vatanı nı toprağının muhavazası için kanını canını akıtan senin askerin .türk ordusunun neferidir.bu asker senin askerindir.bu askerin gönlünde alicenaplık var.vatan sevdası var.bu askerin ufku doludur şuuru temizdir.o fakiride mütefekkiride bilir.o savaşlara"düğün alayına gider gibi giderler.**Allahım böyle bir ordu bize verdiğin için sana hamdolsun.yarabbi.**ahlaksız dönmelerin yuvası olmaktan ordumuzu muhafaza eyle-amin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:14===>burada *osman pamukoğlundan güzel bahseden yılmaz özdil.keşke bu 33.askerin neden nasıl öldürüldüğünü türk ordusunun artık pkk dan bıktığını söylemesi gerekirdi.tabiki bunu diyemez.ama istemeden bile olsa *tsk.lerinde askerliği çocuk oyunu sanan bir sürü veledi olduğunu bize yazdı.80 tane tuğ general ve bunlar pkk ile hakkaride savaşmayı düşünmedikleri gibi hatta emekliliğimi isterim gibi şerrefsizler..bunu bize yılmaz gösterdiği için teşekkürler**tsk.bu ülkenin vazgeçilmezidir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:13==

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

yazabilirdi.osman pamukoğlu gibi vatansever askerler tabiki ordumuzda vardı ama bir avuç pentagon ve telaviv hayranı askerde vardı..kısaca*nato ve sonrası *abd..türk ordusunu zehirlediler Allah onların cezasını versin.ölenler öldü.ölen şehit çocuklarımızın sebebi olanlar sözde mahkelmelerde birkaç celse ile geçiştirildi kahraman oldular(hepsi değil)ben genelleme yapmadım.her burumde her organizasyonda-gerçekten o organizasyonun tüm kaide ve kurallarına inananlar olduğu gibi..inanmayan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:11=gönül istediki bu*yılmaz özdil denen kişi.benim yazdığım bu anekdotları haber tutanaklarını kendiside

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:10=>asker ocağı yatma yeri değil diye bu sözde bazı kahramanları ironiledi.kükrediler.tansu hanım bile 10 başı demekle alaya aldığı bazıları sayın rte,yede kükrediler ama bilmedikleri birşey vardı..rte..lazoğluydu.teker teker 15.tekkuz sonrası bunları attı.emekli etti.şimdi nasıl anlatırlar askeri geçmişlerini bilemem..ama artık türk askeri öyle cıvık değil.hadi ıraka savaş var deyince korkup kaçan orgenarali yok türk ordusunun.böyle orduyla savaşılmaz ülke iteslim ederlerdi belkide

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:9===>asker seçilmişlere asla uymuyor.demekki dağı taşı boşuna ses bombalrayıla vurmuşlar (basından)ama .bu gibi durumları bilen sayın*15 temmuz gazisi ulu önderimiz recep tayyip erdoğan beyfendi hazretleri===

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:8===>bu kendini ve haddini bilmez askerler bu ülkenin 1/4 ünü pentagonun ve telavivin emriyle pkkya bırakılmıştı bunu söylemedi millet.amma sonunda gördükki.pkk ile yapılan mücadele**içlerinde gerçek kahraman türk evladı olmayı hakedenlerin gayretleri tabiki olmuş.bu yadsınamaz.inkar edilemez.ama kahir ekseni bu oyunu bildikleri için.işin vehametini hiç görmemişler..hükümet olanlar.hadi mücadele edin-tank var top var.ama onlarda acip kuşkulu pis bakıylar var.özal mutsuz-demirel mutsuz

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

ile yapılan terör konusnda s tsk içinde hasbi insanlar olabiliceği gibi.sorumsuz ve ahlaki yönden asker bile olmaması gerekli olan soytarıların ceza bile görememesi bir üzüntüdür.kapatılmış mevzu..olan o anaların 9 .ay 10 karnında özene bözene ,yemeyip yedirdiği evlatları *askerliğin ne olmduğunu daha bilemeyen hızla makamları atlayan alçak fitneficürler(geneli değil)milleten habersin daima ikinci bir paralel devlet gibi hareket etmişler.çünki millet astsubayı görse yolunu değiştirir haldeydi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

. yolumuz kestiklerinde şoförün kapısını bizzat şemdin sakık açtı. ama yaralı kurtulan askerler zaman zaman yaptıkları açıklamalarda yol kesenlere şemdin sakıkın komuta ettiği söylediler, buna rağmen dgm askerleri tanık olarak dinleme gereği duymadı.************daha fazla kalbim dayanmadı.özalın pkk ile ateşkesini içeridekiler bozmak istemişler gibi.ve bu 33 vatan görevini yapan şehit askerlerimiz.içimizdeki orospu evlatlarının gammazlamasıyla böyle haince bir vaka gelişmiş.yani pkk ile olan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

!vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:5===>bu eyleme katılan pkkli mahir tekin, 10 mart 2000de antalyada yakalandı. tekin, verdiği ifadede şemdin sakıkın 24 mayısta asker sevkiyatı olacağını nereden öğrendiğini bilmiyorum. bu sevkiyatı bilmeseydi, o saatte ve tarihte eylem yapılması için kesin talimat vermezdi” diyordu.şemdin sakık, şimdi hürriyette yayınlanan açıklamalarında ‘eylem planlanırken burada askerlerin geleceğini bilmiyorduk diyor. yalan söylüyor. çünkü ilk otobüsün en ön koltuğunda oturuyordum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kendi Avatarınızın !vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:4==> Bingöl’de daha alt kademede olan subaylar (Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Harekat ve Asayiş Şube Müdürü Yarbay Asım Eröz, Bingöl Güvenlik Komutan yardımcısı ve Bingöl İl Jandarma Komutanı Yarbay Özcan Yarat, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı İl Merkez Merkez Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Nevzat Yıldız) yargılandıkları halde, söz konusu tuğgeneralin ismi bile telaffuz edilmedi. Öztürk, bu tuğgeneralin aynı yılın 30 Ağustos’unda da emekli edildiğini söylüyor ama, ismini zikretmiyor.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

***böl:3==> necati özgenin ,derhal olay yerine gidin” diye emir verdiği komutan, bu tuğgeneraldi. olay yerine gitti, ama yaptığı kurtarma operasyonu”nda ordu birlikleri 9 asker öldürdü.bakınız bize neler anlattılar o günki başına buyruk paşoları..evladımızın kurtarılma operasyonunu bile baaramamışlar 9 tanesi mehmetçiğin mermileri ile ölmüş.bir asker düşünki yaptıklarını ülkesinin genel komutanı olan cumhurbaşkanı ve başbakanından neler saklıyorlar bakınız..ne dalevereler dönmüşaman Allahım!

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem 5 ay önce yorumlandı

böl:2==>bir tuğgeneralin yargıdan kaçırıldığnı, birinci derecede sorumlu olduğu halde tanık olarak ifadesine başvurulmadığını yazıyor. bu, bingöl asayiş bölge komutanı olan tuğgeneraldir. pkkliler yolu onun bölgesinde kesmişlerdi. 33 asker onun bölgesinde öldürülmüştü....**asayiş kolordusu komutanı necati özgen, diyarbakırdayken bana haber geldi. bingölde görevli komutan ‘efendim yol kesildi dedi. ‘derhal olay yerine gidin dedim.” (saygı öztürk, 33 kurşun, s.64) özgenin

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vahh!.. ülkem!...ahh!ülkem!! 5 ay önce yorumlandı

***n.bianet.org kaynakolarak alındı.bu 33 askerimizin 9 unu oerasyon acemiliyle bizim asker öldürmüş===>basın, konuyla ilgili haberleri verirken 33 askeri oracıkta öldürdüler” demeye dikkat etti. askeri yetkililer hakkında açılan davada bu nokta hiç gündeme gelmedi. en az 9 türk askeri, türk ordusu tarafında öldürüldü. ama kimse bunun sözünü etmedi.*çeşitli rütbelerde sorumlu yedi subay hakkında açılan dava beraatle sonuçlandı. saygı öztürk, söz konusu kitabında bir tuğgeneralin yargıdan böl.1=>

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 5 ay önce yorumlandı

pazarda domates sattırırdım.şu hale bak.yahu.şu hale.osmanlının subayına bak.osmanlıda yahudi subayllarda vardı onlar bile vatan için ölenler oldu "yerli osmanlı yahudisi(eşkenazi ve safarat yahudisi değiller)onların bile mezar taşında şehit yazılıyken bizim atyarağı 80 tane sözde paşo.istifa bile ederim gitmem diyor.bende benim ordum var diye sevinerek uyuyorum.hele.hele. hale.bak.yılmaz özdil..ahvalini anlatırsen sirkatin söyllemişsinde haberin yok:)))vah ülkeeeeem.vah...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

nasıl yani????! 5 ay önce yorumlandı

terfi bekleyen 80 tuğgeneral vardı, isim isim vermek istemem ama, mazeretin bini bir paraydı, istifa ederim diyen bile vardı..yazan kişiden alıntı yapıldı.bakınız 80 tane tuğgeneral olacak asker hakkariye gitmiyor.albay olan osman paşa gidiyor.,eee.böyle bir ordu bu tuhaf ülkeye az bile..orduya..alha ters bakan herkesi alırsan.inanmışı attarük düşmanı bellersen.alkol kullanmayanı asker saymazsan.aha böyle"yolda kalırsın"2ben olsam bunlara ihanet askeri mahkemisned "er yapar,

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hatırlatma 5 ay önce yorumlandı

*yorumları en alttan itibaren okuyunuz.bu portal böyle

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

tları haric..aslanım senin gibi niceleri gelip gitti 2-3 sene mezar başında hamaset yapıp unutuldular...birkere olsun ömlründe-yerli ve milli olarak içindeki hamaset çöplüğünü atıp şu ülkemizin çetrefilli durumuna bakarak 3-5 ay barış yap.ağzını kapa. yazmak zorunda da değilsin.bu millet gibi bir milleti başka coğrafyada kimseler bulamadı sende bulamazsın..sorumlu ol.sorumlu.ol lütfen(bu yazıda bu kişiyi sevmediğimi belirttim*hakaret etmedim çünki ben hizmet vereni-veremeyenden üstün tutarım

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**uçaktan uçağa-helkopterden uçağına varana kadar s birlik denetlemelerini yapan bir asil devlet adamına ,böyle yüklenmeni sevmedim süt oğlanı senin babanıda sevmezdim haddini bil.sen biraz daha keseni dolduracak yazılar ve karakterler bul kendine..bu ülke için yanıp tutuşan devlet ve memleket sevdalılarına.sırf senin ködük fikrie biat etmiyorlar deyu böyle saçmalayamazsın..sen hadidin bilmiyorsun.çünki sen sevgisiz birisin..bu ülkenin sevgisini kendinde bulamıyodrsun-kitap imzası stand

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

ağzına bakarmısınız a!dostlar..senin gibi adamları ben dilemem.ben gerçekçi atatürkleri destekleyen ve seven bu ülkeye aşık olan insanları severim.,.erol mütercimler ve nihat genç bunlar haddini ve gururunu bilen atacağı adımı düşünerek konuyanlardır.onlar bu ülkeye güç verirler konuştuğunda sen ise bu ülkenin sbosyal dinamizminin şevki kırıyorsun be azizim..haddini bil.yahu.haddine.okuduğun okul belli..karşındaki adam senin gibiler **ossurarak uyurken sıcacık yatağında-onlar gecenin bir vakti

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**buradaki haberalp yine tosladın lan.sen bu adamların yazısını buraya yazarak -milli ve yerli yazılar bulamıyorsan bana söyle ben şeyimi...mürekkebe batırıp sana hergün 20 tane adam gibi makale sallamazsam beni siksinler .ayıp şu adamı buraya taşıyorsun ve**sayın bahçelinin feraseti ve kişilik kuvvetiyle destekledi ve daima her bakanına saygı duyduğu **cumhur ittifakının ..savunma bakanına kendi haddini aşarak sorumlu bir gazeteci olduğunu unutarak.sayın **hulusi paşaya atar yapanın ağzı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

ayin ***.erol müterci̇mler **si̇ni̇rli̇ ve bi̇razda bu ki̇şi̇ni̇n adina utanarak şöyle di̇yor===>cübbeli̇ ahmeti̇n"yanmaz kefen pazarlamasindan kazandiği paralar i̇le aha bu ki̇şi̇ni̇n (yilmazin)atatürk üzeri̇nden satip kazandiği para arasinda hi̇ç bi̇r fark yok(basindan bulabi̇li̇rsi̇ni̇z bunu..bi̇rde bi̇r atatürkçü daha vardi adi *nihat genç*..oda bu yilmazin atatürk i̇smi̇ üzeri̇nden edi̇ndi̇ği̇ servet i̇çi̇n====>mi̇dem kabul etmi̇yor demi̇şti̇r.(basindan bulabi̇li̇rsi̇ni̇z)

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

***hulusi̇ efendi̇ !di̇yor..efsane öyle kolay olmuyor.böyle oluyor*bari̇yerle deği̇l,kari̇yerle oluyor**==>====>adamdaki̇ özgüvene bakarmisin ..bu adamin babasinida sevmezdi̇m bu sütoğlanin hi̇ç sevmedi̇m.ama atürükçü hasbi̇ olanlari sevdi̇m..bu adamin "atatür ki̇tabi yazip zengi̇n olup köşe olmasini===>gerçek atatürküç ü değeri̇ olan

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bri̇fi̇nk verecek.ve ülkedeki̇ devleti̇n maaaşli i̇nsanlarini oraya toplayip kendi̇nce ""dabe kolağasi ahlaksizliğini yapacak çapta bi̇ri̇si̇ deği̇l.seni̇n gi̇beleri̇n paşasi deği̇l..hulusi̇ paşa paşadir .mi̇lleti̇n gönlündede paşadir.amma bu mi̇llet sana şunu söylüyor ki̇tap satankastaci...seni̇n fi̇kri̇nle deği̇li̇z oğlum..seni̇n fi̇kri̇ni̇n bu ülkede toplam oyu%35 bi̇le deği̇l.haddi̇ni̇ bi̇l.kendi̇ni̇ bi̇l.==>şu haddi̇ni̇ aşan adamin lafina bakarmisinaz a!dostlar===>

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bi̇r anayasal görevi̇ yok.saadece savaşma tali̇mi̇ yapacak.darbe ağasi olmayacak artik..osman pamukoğlu gi̇bi̇ askerler tabi̇ki̇ bi̇z onlara hakaret edemeyi̇z kötülükleri̇ni̇ görmedi̇k.ama böyle güzel askerleri̇n sutre geri̇si̇ne saklanarak bu mi̇lleti̇n "bakanina"efendi̇-mahlasiyla parmak ki̇mse sallayamaz hadda bu atatürk ki̇tabi satip zengi̇n olan bi̇ri̇si̇ bi̇le olsa.di̇yemez..**hulusi̇ paşa--seni̇n o büzüğünün 9/8 rakkase i̇le dans eden beli̇nle koşarak genel kurmaya bri̇fi̇nk

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

çok oynar si̇yaset çukurunda debelenerek emekili̇li̇ği̇ni̇ beklerse onlar af buyurun ......gi̇bi̇di̇rler...28 şubat gi̇bi̇ garabet ve 1x1 ebadindaki̇ başörtüsüne bsalans ayarini yaptiğini söyleyenleri̇n abd deki̇ hurafe yahudi̇ kuruluşlarindan bröveleri̇ni̇ alirkan çook gördük.şi̇mrdi̇ bi̇r er dahi̇ deği̇ller..bu ülkeni̇n kutsallarina ki̇m saldirmişsa araştirilsin yemi̇nle 5.nci̇ göbekten....çocuğu çikarlar(hepsi̇ deği̇l).bu ülkeyi̇ askeri̇mi̇z korur ama kollayamaz çünki̇ artik böyle bi̇r

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

kruvazi̇yer kelleli̇ paşalar takmazdi ki̇mi̇ taktilarki̇ o kruvazi̇yer kelleli̇ esger paşolari..si̇yaset bokunda boğuluyorlardi(geneli̇ deği̇l)*sayin rte .ni̇n uçaği eğen boğaya i̇ni̇nce teşri̇f ve karşilama mangasindaki̇ bi̇r hödlek kendi̇nce erkek geçi̇nen kanun tanimaz esger giriği-sirf karisinin kafasi kapali deyu tokalaşmamk i̇çi̇n aradan sivişti ve bi̇zi̇m orostopol boyali basin(hepsi̇ deği̇l)hurrraaa çekti̇ler.demem oku..**bi̇r asker askerli̇k hukukunu çi̇ğnerde si̇yasetle çok

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bu tür atatürk ki̇taplariyla tüccar kastaciliği bi̇r arada tutan i̇nsanin ağzindan çikan zon sözü bekledi̇m zi̇ra bu türler önce i̇ri̇si̇ni̇ methü sena ederler(toplum tarafindan genel kabul görmüş bi̇ri̇si̇ni̇ mesela atatürk-mesela önemli̇ bi̇r ki̇mli̇k)sonra salyalarini bocalarlar..bu gün *tsk.leri̇ni̇ onunla beraber daha mi̇lli̇ gördüğümüz*onunla ve onun savunma baknliği i̇le türk mi̇lli̇ askeri̇ni̇n -yerli̇ sifatina bürünmesi̇ni̇ onunla gördük.ve savunma bakanlarini genelde eski̇ ti̇p

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

ömrümce eği̇lmeyi̇ borç bi̇li̇ri̇m...rabbi̇m bu askerleri̇mi̇zi̇n kalbi̇ni̇ parlattin onlari cesaretlendi̇rsi̇n.bi̇r daha Allahsiz-di̇nsi̇z-ki̇tapsiz hadda türk dahi̇ olmayanlarin bu"kutsal ocağa eli̇ ayaği asla değmesi̇n).rabbi̇m bu güzeli̇m-ceddi̇si̇ni̇n torunlarini kutsasin ve kollasin ami̇n..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bunlari bi̇li̇yordu.ama askeri̇mi̇z gerçekten kalbi̇ olarak ülkesi̇ne bayrak ve sancağina hep ama varolduğu tari̇hten bu yana hep ama hep kutsallarina saygili oldu.i̇çleri̇nde şerrefsi̇zler de vardi.ama temi̇zlendi̇ saniyorum..bu mi̇lleti̇n evladini kendi̇ evladi gi̇bi̇ gören-ülkesi̇ni̇n geleceği̇ni̇n yurt savunmasindan geçti̇ği̇ni̇ bi̇len-ülkesi̇ni̇ i̇ki̇de bi̇r darbelerle ( onun bunun emri̇yle yaptiği)durdumayi kendi̇si̇ne yedi̇remeyen-bu yüce neferleri̇n önünde saygiyla ( i̇hti̇ramla)

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

göz bebeği̇di̇r.hepsi̇ne mi̇llet dua edi̇yor duayi alan Allahin askerleri̇ dağlari i̇nleti̇yor.i̇çleri̇nde Allahsiz di̇nsi̇z-namussuz-sexmanyaği-sapik münafik yok.hepsi̇ güzeli̇m ölüm ve şuhedaya i̇nanalar.Allah onlari yüceltsi̇n..bu atatürk ki̇tabi yazan satan vatandaşa söylüyorum yi̇gi̇tsen .otobusten i̇ndi̇relen 33 çocuğumu o otobüs i̇çi̇nde olduğunu hangi̇ anasini götünden si̇kti̇ği̇m jurnalledi̇ onuda söylesi̇nler..beni̇m askeri̇mi̇n i̇çi̇nde gerçekten şuurlu asker az i̇di̇.mi̇llet

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

zerdüşi̇ kiriklari artik muhammedi̇ ordusunda deği̇ller.i̇nAllah daha olamazlar.bunlar bu ülkesi̇ 150 sene geri̇ götüren pentagondan emi̇rli̇ i̇srai̇lden emi̇rli̇ yavuklularinini̇ artik göremi̇yoruz..ülkemi̇zi̇n güzeli̇m evlatlari artik .Allah ve ki̇tap ve resul ekseni̇nde daha başka kalpleri̇ carpiyor..hadi̇ sefere çikacağiz deni̇ldi̇ği̇nde -koca orgeneral kaçmişti.özalin dönemi̇nde yani̇ böyle asker bi̇z i̇stemi̇yoruz.bu asker sadece bu ülkeni̇n i̇fti̇hari medar-i ve bu ülkeni̇n göz bebeğ

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

olunmuşbu vatan çocuklarini"hangi̇..x ,xx..pkk.ya jurnalledi̇.araştiran olmuşmu.ben çook okudum bu konulari..o bi̇ngöl elaziği yolundaki̇ o aniti görünce ordumuzdaki̇ şebekleri̇ aklima hep geti̇rdi̇m..şebek derken korkak-si̇li̇k-ahlaksiz-di̇nsi̇z-Allahsiz-ağlama duvarinda haci olan(i̇smi̇ soyadi türk) orostopollari aklima hep geti̇rdi̇m.onlarin .nin..x..x bu orospu çocuklarinin ağlama duvarindaki̇ davutun mezami̇rleri̇ni̇ okurken resi̇mleri̇ devleti̇mi̇zi̇n arşi̇vleri̇nde var..ama

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

evvel statüsü bi̇li̇nmedi̇k gumandanlari seçmi̇ş onlari paşa yapmiş demekki̇ bi̇r savaş olsa bu xşanslimi di̇yeli̇m.torpui̇li̇mi̇ di̇yeli̇m tuğgeneralleri̇n kaçip beni̇m evladim er-erbaşi ortada komayacaği ne malum....güneş bayçikla sivanmaz.bal.bal demekle ağiz tatlanmaz.atatürkün askerleri̇yi̇z demekle olunmaz...bu dedi̇ği̇ 33 eri̇mi̇zi̇n öldürülmesi̇ne vesi̇le olarak i̇ğrenç bi̇r vaka oldu bu vakayi ..bu atatürk ki̇tabi satan kastaci neden açiklamaz.otobüs dolusu .tsk.negüvenen terhi̇s

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 5 ay önce yorumlandı

düğün alayiyal gi̇der bi̇r askeri̇z.asla.bayrak yakmaz.asla kuran yakmaz.o i̇çten i̇çten ağlayarak -müslüman dahui̇ olmayan bazi i̇nançsiz -Allahsiz-ki̇tapsizlarin emri̇ altinda sabirla o kutsal görevi̇ yeri̇ne geti̇renleri̇ bi̇li̇ri̇z..düşüne bi̇li̇yormusun bu atatürk ki̇tabi satip geçi̇nen kastaci-hakkim derken mokkum demi̇ş...bakiniz di̇yorki̇ o kadar tuğ generaller bi̇le sudan sebeple gi̇tmek i̇stemedi̇kleri̇ yere bi̇r albay gi̇di̇yor di̇yor.ulan.bu kadar korkak tuğ generali hangi̇ akli

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**dünyada menendi̇ yok.araplarda bi̇le..çünki̇ o yağiz yi̇ği̇tleri̇n ana ve babasi onlari besmeleyle halkedi̇yorlar.yüzleri̇ gözleri̇ temi̇z-onlara ölümü yaşayanlari anlatiyorlar.onlara devleti̇ne mi̇lleti̇ne sahi̇p çik oğlum haram yeme di̇ye emi̇rler yağdiriyiyor(zeküleri̇mzme aykiri olarak:))))i̇şte bi̇zi̇m ordumun adi bu.trump denen eşek bi̇le"türk askeri̇ savaşa öğlen yemeği̇ ne gi̇den eli̇nde sefertasi olan i̇nsanlara benzi̇yorlar"dedi̇.evet bi̇z ölümle sevşierek-dans ederek gi̇den

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

şehi̇t ai̇lesi̇ni̇n çocuklarinin cenazeleri̇ne bi̇le asker gi̇tmez bi̇r kağit gönderi̇rlerdi̇**2003 sonrasi ve daha sonrasi **askeri̇mi̇z "cumhuri̇yeti̇mi̇zi̇ halki̇yla ve üni̇ter hali̇yle taniyarak "bi̇zi̇mle cenazelere katildibbi̇zi̇mle ağladi.bi̇zi̇mle güldüler.**i̇şte bu asker bi̇zi̇m askeri̇mi̇z.başka fi̇ki̇rleri̇n-kuran yakanlarin-Allaha sövenleri̇n-etekboyu -gerdan açikliğiyla kendi̇si̇ni̇n atatürkçü daha fazla olacağini sanan mahluklari çoook gördük...unutmamak gereki̇rki̇..türk ordusu

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 5 ay önce yorumlandı

dedi̇ği̇ i̇çi̇n "bi̇z bedri̇n aslanlari deği̇li̇z.lai̇k cumhuri̇leti̇n askerleri̇yi̇z dedi̇ler"bu ordu bi̇zi̇m şerefi̇mi̇zdi̇r.i̇çi̇ne kaçmiş belli̇ kli̇k ve komi̇n pi̇ç kurularini bu mi̇llet gördü.ağizlarinda salyalar akarak bu mi̇llete kusan namussuzlari bu ülke gördü.ama bunlarin i̇çi̇nde**gerçek -has -anadolu i̇nsaninin dünyaya geti̇rdi̇ği̇ güzeli̇m cenap askerlerde oldu..bu askerleri̇n i̇çi̇nde kahramanlari gözünü kirpmadan şehi̇t oldular-hatta şehi̇tlere nasil sahi̇p çikildiğini hatta

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

tırak kor 5 ay önce yorumlandı

**evet ne kadar türk askeri söz konusu olsa hak yemek istemem.ama bu vatandaş.eslğnde eski askerlerin içindeki .o pentagon sevdalısı ve telaviv yandaşçısı -ancak ayyılldızlı kadehlerde daki ve beyaz leblebi ile vardar ovası oynayanlar bu ülkenin 1/4 ünü pkk.ya bırakmışlardır bu lana olamaz.zira.hdp .tbmm kürsüsünde-ali boğazı-kutu deresine türk askeri artık giremez demişti...bu yılmaz özdili asla sevmedim sevmemde-zira fırsatçılardan hoşlanmam.bu orduya bi̇r azetemi̇z."bedri̇n aslanlari"

0 Kişi beğendi.