Başakşehir bilgievlerinden 11 bin öğrenci yararlandı

29 Ocak 2013 Salı 12:07

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelinde Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe ve Akif İnan Bilgievi ile 5 bölgede 11 bin 162 öğrenciye hizmet verdi. 3 yıldır faaliyet gösteren bilgi evlerinden şimdiye kadar bin 150 öğrenci...

Başakşehir bilgievlerinden 11 bin öğrenci yararlandı

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelinde Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe ve Akif İnan Bilgievi ile 5 bölgede 11 bin 162 öğrenciye hizmet verdi. 3 yıldır faaliyet gösteren bilgi evlerinden şimdiye kadar bin 150 öğrenci mezun oldu.

Gitar, keman, bağlama, ney, piyano gibi 26 kulüpten 10 bin 96 öğrenci yararlandı. Öğrencilere sınavlara hazırlık desteği de verilen Şahintepe, Güvercintepe ve Akif İnan Bilgievlerinde, ayrıca Türkçe, İngilizce, matematik, sosyal bilgiler, fen bilgisi gibi derslerden de eğitim verildi. Bugüne kadar 5 bine yakın öğrencinin faydalandığı etütlerin yanı sıra velilere de rehberlik hizmeti verildi. Öğrencilerin kullanımına sunulan 25 bin kitaptan 7 bin 800 öğrenci faydalandı. Ayrıca evlere kayıtlı olan yaklaşık 2 bin öğrencinin velisi ziyaret edilerek öğrenci hakkında bilgilendirilmeler yapıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x