Başakşehir'de okul bahçelerine geleneksel oyun alanları yapılacak

19 Ocak 2013 Cumartesi 12:19

Başakşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine katıldı. Pilot bölge olarak seçilen ilçede, proje kapsamında okul bahçelerine oyun alanları yapılacak. Proje ile okul bahçelerine yapılacak...

Başakşehir'de okul bahçelerine geleneksel oyun alanları yapılacak

Başakşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine katıldı. Pilot bölge olarak seçilen ilçede, proje kapsamında okul bahçelerine oyun alanları yapılacak.

Proje ile okul bahçelerine yapılacak köşe kapmaca, tombik, mendil kapmaca, yakan top, yağ satarım bal satarım, sek sek, pusula oyunu, labirent ve üç taş gibi unutulmaya yüz tutmuş oyunlar tekrar öğrencilerle buluşturularak gelecek kuşaklara aktarılacak. Uygulamalarda bakanlık tarafından belirlenen çizimler yapılırken bölgesel ve yerel özellikler okulun fiziki büyüklüğü, idare ve veli görüşleri gibi özellikler göz önünde bulundurulacak. Eğitimin niteliğini arttırmak için uygulanacak çizimler tek tek ve kendi alanlarına uygun şekilde yapılarak yer ve tasarımı belirlenecek.

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Çocukların bu alanları kullanmadaki gözlemlerimiz çok olumlu. Şimdilik 20 okul bahçesinde başlayacak uygulama giderek artacak. Projenin en güzel tarafı hem okul bahçelerinde alanı daraltmayacak olması hem de kalıcı olması." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x