Başbakan Yardımcısı Bozdağ’ın talimatıyla Yozgat’ta kışlık giysi dağıtılıyor

12 Ocak 2013 Cumartesi 14:03

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla harekete geçen Yozgat Valiliği, il genelinde tespit edilen 8 bin dar gelirli aileye kışlık kıyafet yardımına başladı.Geçen hafta AK Parti'nin il istişare toplantısı ve eski HAS Partililerin...

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın talimatıyla Yozgat'ta kışlık giysi dağıtılıyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla harekete geçen Yozgat Valiliği, il genelinde tespit edilen 8 bin dar gelirli aileye kışlık kıyafet yardımına başladı.

Geçen hafta AK Parti'nin il istişare toplantısı ve eski HAS Partililerin AK Parti'ye geçme törenine katılmak üzere memleketi Yozgat’a gelen Bozdağ, yoğun kar yağışıyla karşılaşmıştı. Kar yağışı ve aşırı soğuk sebebiyle Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı’ya il genelinde ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesi talimatını veren Başbakan Yardımcısı Bozdağ, bir haftalık sürede merkez, ilçe, belde ve köylerde tespit edilen 8 bin aileye ve eğitim gören çocuklarının kaban, kazak ve bot ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı. Söz konusu 8 bin aileden 4 binine kışlık kıyafet dağıtıldı, kalan 4 binine ise önümüzdeki günlerde verileceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x