Başkan Akaydın, ikinci ifadesini Akdeniz Üniversitesi'nde verdi

30 Ocak 2013 Çarşamba 17:15

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, adliyedeki ifadesinin ardından Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) ikinci kez farklı bir konuda ifade verdi. Adliyeden sonra AÜ’ye geçen Akaydın, burada da Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) Denetleme...

Başkan Akaydın, ikinci ifadesini Akdeniz Üniversitesi'nde verdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, adliyedeki ifadesinin ardından Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) ikinci kez farklı bir konuda ifade verdi.

Adliyeden sonra AÜ’ye geçen Akaydın, burada da Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) Denetleme Kurulu Üyesine ifade verdi. Akaydın, AÜ'de rektörlüğü döneminde başlatılan sağlık Ar Ge'si binası inşaatı ile ilgili keşif artışında üst makamları yanıltıcı bilgi verdiğine dair iddia ile ifade verdi.

İfadesinin ardından Akaydın şunları söyledi: “Bu keşif artışı zaten YÖK Başkanı ve Milli Eğitim Bakanı tarafından onaylanmasından sonra gerçekleşecekti. Üstelik yeni rektörümüz bu inşaatları iki yıl devam ettirdikten sonra durdurmuş, keşif artışı da oluşmamıştır. Yani iddia edildiği gibi kamu zararı da yoktur. Ama maalesef çok önemli bir Türkiye projesi de yarım kalmıştır. 4,5 yıldır beklemektedir.”

Bir günde iki soruşturma geçirmesiyle ilgili soru gelmesi üzerine Akaydın, “Biz alıştık artık, beklediğimiz şeyler.” dedi.

Daha sonra belediye binasına geçen Akaydın burada kalabalık bir topluluk tarafından sloganlarla karşılandı. CHP mitingi havasında toplanan kalabalık Akaydın’a destek verdi. Burada da vatandaşlara konuşma yapan Akaydın, alnının ak olduğunu söyledi. Akaydın, A-Kent soruşturmasında kendisini şikayet edenlerin ulaşım esnafı olduğunu ifade etti. Bu duruma çok üzüldüğünü belirten Akaydın, “Ben onlar için 4 senedir her şeyi yaptım ama bunu da düşünmüyorum. O arkadaşları ayıplıyorum.” diyerek sitem etti.

Yorum Gönder

@name x