Batman’da anız yangını dumanı yüzünden köylüler evlerini terk etti

26 Temmuz 2015 Pazar 17:29

Batman’da 2 köyde çıkan anız yangınında binlerce ton saman kül oldu, köylüler duman yüzünden evlerini terk etti.Hasankeyf ilçe karayolu mevkiinde kimliği belirsiz kişilerce biçimi gerçekleşen buğday tarlasında anız yakıldı. Burada...

Batman'da anız yangını dumanı yüzünden köylüler evlerini terk etti

Batman’da 2 köyde çıkan anız yangınında binlerce ton saman kül oldu, köylüler duman yüzünden evlerini terk etti.

Hasankeyf ilçe karayolu mevkiinde kimliği belirsiz kişilerce biçimi gerçekleşen buğday tarlasında anız yakıldı. Burada başlayan yangın rüzgarın etkisiyle çevrede bulunan Binatlı ile Akça köylerine kadar ilerledi. Yangını fark eden köy sakinleri durumu jandarma ve Belediye İtfaiye Müdürlüğüne bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahalede yetersiz kalınca köylüler kendi imkanlarıyla müdahale etmeye çalıştı.

Bu sırada köylerin içine kadar gelen yangından dolayı köylüler evlerinden çıkarak yüksek yerlerde bekledi. Köy mezarlıkları, çevrede bulunan tarlalar ve tarlaların içinde bulunan yaklaşık 300 ton saman kül oldu.

Köy sakinleri itfaiye ekiplerinin olaya müdahalede geç kaldığı eleştirisinde bulundu, jandarmaya ise yardımlarından dolayı teşekkür etti. Anız yangını bölgede etkisini sürdürüyor, müdahale çalışmaları devam ediyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x