Batman’da 'Barışa Omuz Veriyoruz' imza kampanyası başladı

22 Şubat 2013 Cuma 13:40

BDP Batman İl Teşkilatı "Barışa Omuz Veriyoruz" adıyla başlatılan imza kampanyasına destek verdi.Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde yapılan basın açıklamasının ardından metni imzaya açan BDP Batman İl Teşkilatı, barışa...

Batman'da 'Barışa Omuz Veriyoruz' imza kampanyası başladı

BDP Batman İl Teşkilatı "Barışa Omuz Veriyoruz" adıyla başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde yapılan basın açıklamasının ardından metni imzaya açan BDP Batman İl Teşkilatı, barışa giden yolda atılacak tüm demokratik adımları sahipleneceklerini belirtti.
Basın açıklamasını okuyan BDP Batman İl Eş Başkanı Rahşan Çarboğa, toplumun demokratik bir yönde gelişmesi için çaba gösteren yurttaşlar olarak son gelişmeler üzerine açıklama yapma gereği duyduklarını ifade etti.

Anaların artık ağlamak istemediğini, belirten Çarboğa, İmralı'da Abdullah Öcalan ile yürütülen görüşmelerin, özlemi çekilen barışın kapısını ciddi bir biçimde araladığını söyledi. Toplumun neredeyse bütün kesimlerinde farklı ölçülerde var olan güvensizliği, korkuyu, tedirginliği ve kaygıyı gidererek süreci ilerletmenin huzur ve güveni artıracağına vurgu yapan Çarboğa açıklamada şunları dile getirdi: "Sürecin mümkün olduğu kadar şeffaf hale getirilmesi büyük bir ihtiyaçtır. TBMM'den başlayarak, çözüme katkı sunabilecek bütün taraf ve kesimleri sürecin parçası haline getirmek demokratik, adil ve kalıcı çözümü kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Bizler bu doğrultuda atılacak demokratik adımları, adresine bakmadan sahipleneceğiz. Hiç kuşku yok ki, bu büyük sorunun çözümü istisnasız herkese büyük sorumluluk ve görevler yüklemektedir. Bunun bilincinde olan ve yıllardır bu doğrultuda çaba gösteren insanlar olarak, geçmişten çıkarılan dersler ışığında herkesi bu zorlu büyük yürüyüşe katılmaya, destek olmaya, sorumlu davranmaya çağırıyoruz. Bu yoldan yürünerek barış ve refah içinde, demokratik ve yeni bir Türkiye'ye ulaşabiliriz."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x