BBP’li Bayralı, partilerin vaatlerini değerlendirdi

15 Mayıs 2015 Cuma 11:11

Büyük Birlik Partisi (BBP) Batman Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı, AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin seçim vaatlerini değerlendirdi. Siyasi partilerin sadece seçimden seçime kendisini göstermesinin yanlış olduğuna dikkati çeken Bayralı, “Muhalefet...

BBP'li Bayralı, partilerin vaatlerini değerlendirdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Batman Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı, AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin seçim vaatlerini değerlendirdi. Siyasi partilerin sadece seçimden seçime kendisini göstermesinin yanlış olduğuna dikkati çeken Bayralı, “Muhalefet partilerinin ideolojik vurguları az, ekonomik vaatleri çok” diye konuştu.

MHP ve CHP'nin, Türkiye’nin dış politikası noktasında neredeyse ortak denilebilecek bir düşünceye sahip olduğunu savunan Bayralı, şöyle konuştu: "CHP 'seküler' dış politika vaat ederek, MHP ise Türkçülük üzerinden 'Onları bırak, kendi vatandaşına bak' diyerek ifade ediyor rahatsızlığını. Bu da tipik eski Türkiye mantığı. Kürt meselesi ve çözüm sürecinin akıbeti konusunda partilerin hemen tamamının perspektifi farklı. MHP çözüm sürecini bir ihanet projesi olarak gördü ve görmeye devam ediyor. HDP’nin aşırılıklarını da, örgütün sağda solda gerçekleştirdiği provokasyonları ya da cinayetleri de AK Parti’ye projekte ederek 'Çünkü sen izin verdin' noktasına bağlıyor ve AK Parti’den oy koparmayı planlıyor. Bu nedenle olsa gerek, normal koşullarda HDP’ye 'Orada dur bakalım' demesi gereken CHP’nin üstü kapalı HDP desteği dikkat çekici.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x