BDP'li üye kadın memura saldırdı

21 Mayıs 2013 Salı 13:43

Muş Belediye Meclisi Üyesi M.S'nin yanındaki bir kişiyle birlikte belediyenin kadın personeline saldırıp kurumun kapı ve bilgisayarlarına zarar verdiği öğrenildi.

BDP'li üye kadın memura saldırdı

H.S. isimli bir vatandaşın iş takibi için Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne gelen BDP’li Meclis Üyesi M.S, imar konusuyla ilgili şehir plancısı Burçak Uzel’le görüştü. M.S, bir süre sonra tartışmaya başladığı Burçak Uzel’e saldırmaya kalkıştı. Özel güvenlik görevlileri ve kurum personelinin araya girmesiyle Uzel tartışmanın yaşandığı odadan çıkarılırken, M.S ve H.S. kapı ve bilgisayara zarar verdi. Personeller tarafından İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden çıkarılan iki kişi, belediyeye çağrılan polise teslim edildi.

Tartışmayı duyan Belediye Başkanı Necmettin Dede, birimde yaptığı incelemelerin ardından belediyede müessir bir olay yaşandığını söyledi. 1,5 yıldır imar planı üzerinde çalıştıklarını ifade eden Dede, “İmar planının son safhalarına doğru vatandaş çok hırçınlaşmış, daireye karşı sanki kinle gelmiş ve belediyenin bütün imkanlarını elde etmek için hırsa bürünmüş. Bugün de maalesef BDP’nin Meclis Üyesi M.S, başkasının işini takip etmek üzere daireye geliyor. Memur arkadaşımızla görüşüyor. Bizim personel de, ‘Tapunuzla gelmeniz gerekiyor’ demiş. Buna karşın arkadaşımız memura hakaret ediyor. M.S’yle birlikte gelen bir kişi memura saldırıyor ve kapı ile bilgisayarları kırıyor. Karşılarında bir erkek olsa veya fiili mukavemet olsa aklım erer. Bir bayana karşı bu şekilde hücum etmelerine mana veremiyorum. Bir daire içinde bunu kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye binasına gelen polis iki kişiyi gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x