BELEDİYELER İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

19 Nisan 2019 Cuma 12:39

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, AK Parti'den CHP'ye geçen belediyelerde, çalışanların sendikalarından istifa ettirilip, başka sendikalara üye yapıldığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş'e bağlı sendikalarda 5 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini söyledi.

BELEDİYELER İLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, seçim sonuçları ve işçiler üzerindeki etkisini değerlendirmek amacıyla genel merkezde basın toplantısı düzenledi.

TRT Haber'de yer alan habere göre, Başkan Mahmut Arslan, Hak-İş'e bağlı sendikalarda 5 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini söyledi.

Arslan açıklamasında şunları söyledi:

Bugüne kadar elime geçen rakamlar, başta Hizmet-İş ve Özgüven-İş sendikamızdan toplam 5 bin 500 civarında üyemiz istifa ettirilerek bir kısmı DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikasına bir kısmı da Türk-İş'e bağlı sendikalara üye yapıldığını tespit ettik. Bu mobbing uygulamalarına karşı sonuna kadar direneceğimizin altını çizmek istiyorum.
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 5 bin 500 üye istifa ettirildi

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

memur 3 ay önce yorumlandı

siz türkiye kamu sen den onca idareciyi harcarken bunları hiç eleştirmemeiştiniz

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kağan 3 ay önce yorumlandı

Önce olsa kızardım...sizler binlerce öğretmeni,idareciyi istifa ettirilirken ses çıkarttınız mi hayır...e hak-iş dilsiz şeytan olmayacaksın...

0 Kişi beğendi.