Berkin Elvan klibi soruşturmasında Tarık Akan da ifade verdi

27 Nisan 2015 Pazartesi 12:30

Sinema sanatçısı Tarık Akan, bir grup sanatçının Gezi olayları sırasında yaralandıktan sonra ölen Berkin Elvan için çektiği kliple ilgili soruşturma kapsamında ifade verdi. Tarık Akan, ‘Berkin için 11 Mart’ta hayatı durdur’ sloganıyla...

Berkin Elvan klibi soruşturmasında Tarık Akan da ifade verdi

Sinema sanatçısı Tarık Akan, bir grup sanatçının Gezi olayları sırasında yaralandıktan sonra ölen Berkin Elvan için çektiği kliple ilgili soruşturma kapsamında ifade verdi.

Tarık Akan, ‘Berkin için 11 Mart’ta hayatı durdur’ sloganıyla çekilen klipte oynayan sanatçılara yönelik ‘suç işlemeye teşvik’ gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Basın Suçları Bürosu’ndan soruşturmayı yürüten savcıya şüpheli sıfatıyla ifade veren Akan, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Akan’ın ifadesinde “11 Mart Berkin Elvan’ın ölüm yıl dönümüydü. O klibi insanları sokağa dökmek için değil, Berkin’in katillerinin bir an önce yakalanması için çektik. Soruşturma konusu klipte yalnızca ‘Katilim nerede’ diye sorduk. Suçlamaları kabul etmiyorum.” dediği belirtildi.

Soruşturma kapsamında daha önce de Levent Üzümcü, Mustafa Altıoklar, Efkan Şeşen de ifade vermişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x