Bingöl'de askeri personele saldırı

13 Mart 2015 Cuma 18:03

Bingöl'ün Genç ilçesinde adli keşif yapmakta olan bir askeri personellere silah ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 1 uzman çavuş sol bacağından hafif şekilde yaralandı.Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Bingöl ili...

Bingöl'de askeri personele saldırı

Bingöl'ün Genç ilçesinde adli keşif yapmakta olan bir askeri personellere silah ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu 1 uzman çavuş sol bacağından hafif şekilde yaralandı.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Bingöl ili Genç ilçesi Güzeldere köyü Demirboğa mahallesinde evi bulunan Hüsnü Koç'un evine kimliği belirsiz kişi ve kişilerce girilmesi nedeniyle meydana gelen 'Konut dokunulmazlığını ihlal ve mala zarar verme' olayının soruşturması işlemleri ve olay yeri incelemesi yapmak için Genç Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile olay yerine giden Genç İlçe Jandarma Komutanlığı personellerine bugün saat 14.30 sıralarında yaklaşık 500 - 600 metre mesafede bulunan Kuç Tepe istikametinden bölücü terör örgütü olduğu değerlendirilen kişi veya kişilerce taciz ateşi açılmıştır. Açılan ateş sonucu Uzman Çavuş Ethem İşler isimli personel sol bacak kısmından hafif şekilde yaralanmıştır.'' ifadeleri yer aldı.

Yaralı Uzman Çavuş'un helikopterle Bingöl Devlet Hastanesine nakledildiği ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x