BİR ORMAN KATLİAMI DAHA

13 Ekim 2020 Salı 09:51

Yer: Gümüşhane, Yalınkavak köyü maden uğruna yüzlerce ağaç kesimi başladı! Küresel maden şirketlerinin Yağma ve Talanına, herkes sağır, herkes kör! Bir avuç Yurtsever'in çıkardığı cılız sesleri ise kimse duymuyor! 3 Ay sonrasını tahmin edin...

BİR ORMAN KATLİAMI DAHA
1-AFRİKA'DA ALTIN MADENLERİ ÇIKARILAN HALK, AÇLIKTAN ÖLÜYOR, YABANCILAR ONUN MADENLERİNİ ÇIKARTIP ZENGİN OLUYOR ve DOĞAL GÜZELLİKLERİ DE KATLEDİLİYOR!

"Uluslararası tekellerin çıkardığı madenlerle ülkeler zengin olsa idi Afrika’da fakir ülke kalmazdı!"

2-Bu madenlerin ne Gümüşhane'ye ne de ülkemize hiçbir getirisi yok zararından başka..

Dünyada ve ülkemizdeki maden ocaklarında, yerin 1800-2000 metre derinliklerinde maden ocakları çalıştırıyorlar, yeter ki madeni bulsunlar, yeryüzü ne olacak diye düşünmezler, doğa ne olacak?

3-Doğa nasıl kendini yenileyecek?  Onlar için önemi yok, onlar viskilerini yudumlarken,

Miami'de güneşlenip bronzlaşırken Lasvegas'ta kumar oynarken altın ve pırlantalar içinde buraları, buralardan kazanacakları mücevherleri düşünürler ama...

4-Afrika'da Elmas madenleri, altın madenleri var ama halkı yine aç ,fakir, yoksulluk içinde, bunlardan ders almak gerekir.

Varsa madenlerini kendi imkanlarınla işlet halkına yararı olsun bari! Bu şekilde bir sömürü,  satış ve devir kabul edilemez!

5-Yabancı şirkete, rüşvetli sözleşmelerle, madenin %96 sını verip! % 4 'ünü diş kirası niyetine, sadaka niyetine almak ihanettir!!!

Vatanın her karış toprağında da şehit kanı var.

Ormanlar altından, elmastan bin kat daha fazla kazandırır.

Durmanız için illa ŞAMAN MI OLALIM?Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x