Bitlis yeniden kara gömüldü

19 Şubat 2013 Salı 08:58

Bitlis, dünden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle adeta kara gömüldü. İlde kar kalınlığı yer yer 5 metreyi aştı, tek katlı evler ve arabalar kar altında kayboldu, merkeze bağlı tüm köy yolları ulaşıma kapandı. Evlerine...

Bitlis yeniden kara gömüldü

Bitlis, dünden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle adeta kara gömüldü. İlde kar kalınlığı yer yer 5 metreyi aştı, tek katlı evler ve arabalar kar altında kayboldu, merkeze bağlı tüm köy yolları ulaşıma kapandı. Evlerine girmek isteyen vatandaşlar tünel kazmak zorunda kalıyor.

        Bitlis’in geçen yıl kış sezonunda 13 metre kar kalınlığı gördüğünü belirten Bitlis Belediye Başkan Vekili Osman Aygür, bu yılın geçen yıldan farklı olmadığını söyledi. Bu yıl da kar kalınlığının 8 metreye ulaştığını kaydeden Başkan Vekili Aygür, “Kar yağışı maalesef ilimizi terk etmiyor. Her yer kar altında. Özellikle tek katlı evlerimiz tamamen kar altında kayboldu. Evlerin girişleri mağaraları andırıyor. Allah yardımcımız olsun. Kışımız daha çok çetin geçecek gibi görünüyor.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x