Bitlis’te her şey buz tuttu

02 Ocak 2013 Çarşamba 12:37

Bitlis’te dört gündür etkili olan kuru soğuklar, seyrine doyulmaz manzaralar ortaya çıkardı. Eksi 18 dereceyi bulan kuru soğuklar şebeke suyunu dondurdu, ağaçlar ise buz heykellerine döndü. Çatılardan sarkan sarkıtların boyu 2 metreyi aştı....

Bitlis'te her şey buz tuttu

Bitlis’te dört gündür etkili olan kuru soğuklar, seyrine doyulmaz manzaralar ortaya çıkardı. Eksi 18 dereceyi bulan kuru soğuklar şebeke suyunu dondurdu, ağaçlar ise buz heykellerine döndü. Çatılardan sarkan sarkıtların boyu 2 metreyi aştı.

Bitlis merkezde ikamet eden Ayhan Dönmez, "Bu sene Bitlis’te aşırı soğuklar yaşanıyor. Soğuklar eksi 20 ile eksi 18 derece arasında değişiyor. Evimizde suyumuz donmuş, ağaçlar, bahçe çevresinde çitlerin tamamı donmuş durumda. Her taraf bembeyaz bir görünüme bürünmüş. Çatılardan sarkan sarkıtların boyu ise 2 metreyi geçmiş, neredeyse çatılardan yere kadar uzamış bir şekilde." dedi.

Bitlis Beş Minare Muhtarı Eşref Kandemir ise şunları söyledi: "Bir haftaya yakın bir süredir Bitlis’te etkili olan kuru soğuklar ağaçları tamamen buza çevirdi. Araçlarımız çalışmıyor, sularımız dondu. Her taraf buz kesmiş durumda."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x