Bitlis'te kar yağışı 7 gün sonra durdu

11 Ocak 2013 Cuma 10:05

Bitlis ve ilçelerinde, bir hafta önce başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı 7. günün sonunda yerini güneşli havaya bıraktı.Bir hafta boyunca hiç durmadan devam eden yağışlar nedeniyle Tatvan’a bağlı köy yolları ve merkeze bağlı...

Bitlis'te kar yağışı 7 gün sonra durdu

Bitlis ve ilçelerinde, bir hafta önce başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı 7. günün sonunda yerini güneşli havaya bıraktı.

Bir hafta boyunca hiç durmadan devam eden yağışlar nedeniyle Tatvan’a bağlı köy yolları ve merkeze bağlı mahalle ve mezra yolları ulaşıma kapandı. Bitlis merkezde ise 300’e yakın köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan köy yollarının açılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Kar yağışının etkisini azaltmasıyla birlikte vatandaşlar dışarıya çıkarak karlar altında kaybolan araç ve evlerini kurtarmaya çalışıyor.

Yağışın dün akşamdan itibaren etkisini azalttığı Tatvan’da, havanın güneşli olmasına rağmen soğuk hava ve don etkili olmaya başladı. Gece saatlerinde hava sıcaklığının eksi 20’lere kadar düştüğü ilçede, çatılardan 2 metrelik sarkıtlar oluşmaya başladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x