Bölge müdürlüğü binası önünde bomba paniği

03 Ağustos 2015 Pazartesi 14:18

Erzurum'de bir kurumun bölge müdürlüğünün de bulunduğu binanın giriş kısmında unutulan kadın kol çantası bomba paniğine neden oldu. Jandarma ekipleri şüpheli çantayı fünye ile patlattı.Bir devlet kurumunun bölge müdürlüğünün...

Bölge müdürlüğü binası önünde bomba paniği

Erzurum'de bir kurumun bölge müdürlüğünün de bulunduğu binanın giriş kısmında unutulan kadın kol çantası bomba paniğine neden oldu. Jandarma ekipleri şüpheli çantayı fünye ile patlattı.

Bir devlet kurumunun bölge müdürlüğünün de bulunduğu Saraybosna Caddesi Haşıl Efendi Sokağı'nda Çağla İş Merkezi'nin giriş kısmındaki doğalgaz dağıtım şebekesi üstünde unutulan şüpheli kadın kol çantasını vatandaşlar polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen polisler, şüpheli çantanın çevresini güvenlik şeridi ile kapattı. Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı. İhbardan yaklaşık 2 saat sonra olay yerine jandarma bomba imha ekibi geldi. Dedektör köpeğin şüpheli çantayı koklamasının ardından, bomba ekibi sinyal kesici (jammer) ile çantaya yaklaştı. Bomba uzmanının iple doğalgaz dağıtım şebekesi üzerinden çektiği çanta, fünye ile kontrollü olarak patlatıldı. Patlamayla birlikte çanta parçalanarak çevreye saçıldı. Jandarma, şüpheli çantaya müdahale anınının kameralar tarafından görüntülenmesine izin vermedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x