BUDO'ya ulaşım artık daha kolay

27 Ocak 2013 Pazar 17:31

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul-Bursa arasında başlatılan deniz otobüsü seferlerine ilgi gün geçtikçe artıyor. İl merkezi ve Mudanya iskelesi arasında ulaşımın sağlanması amacıyla F3 otobüs hattı devreye alındı.Deniz...

BUDO'ya ulaşım artık daha kolay

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul-Bursa arasında başlatılan deniz otobüsü seferlerine ilgi gün geçtikçe artıyor. İl merkezi ve Mudanya iskelesi arasında ulaşımın sağlanması amacıyla F3 otobüs hattı devreye alındı.

Deniz otobüsü içindeki servis hizmetlerinden, iskeleye ulaşıma kadar her aşamada vatandaşlara kaliteli ve ekonomik hizmeti ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Mudanya iskelesine ulaşımı için yeni bir otobüs hattını sisteme dahil etti. Burulaş tarafından devreye alınan F3 hattı sayesinde Mudanya Budo iskelesi ile Bursa merkezi uygun fiyatlarla birbirine bağlanıyor.

Kabataş’tan gelen yolcuların bavullarının taşınmasına da imkan sağlayan bagajları bulunan 55 kişi, oturma kapasiteli modern otobüslerle, deniz otobüsü saatlerine entegre olarak seferlere başlandı. Otobüslerin güzergahı şöyle:

Gidiş: Teleferik-Namazgah-Setbaşı-İnönü cd.- Haşim İşcan cd.-Altıparmak cd.-Çekirge cd.-Zübeydehanım cd.-Acemler-Sanayi cd.-Mudanya cd. ve Mudanya İskelesi olarak belirlendi.

Dönüş: Mudanya İskelesi-Mudanya cd.-Sanayi cd.-Acemler-Zübeydehanım cd.-Çekirge cd.-Altıparmak cd.-Atatürk cd.-Setbaşı–Namazgah ve Teleferik şeklinde olacak.

Sadece belirlenen duraklarda durarak süratli ulaşım sağlayan Burulaş F3 hattında Bukart geçerli olacak ve tam bilet 3,00 TL, indirimli bilet 2,00 TL olacak. Bukartı olmayanlar da gerek gemi büfesinde gerekse Budo iskele gişesinden 3,50 TL bedelle magnetik tek binişlik bilet alabilecek. Ayrıca, gemi büfesi ve gişede Bukart satışı ve dolum işlemi de yapılabilecek. Birkaç gün içersinde Kabataş iskelesinde de Bukart ve bilet satışı başlayacak.
F3 hattı Namazgah’tan Mudanya’ya hareket saatleri ise 05.30 ve 14.00 olarak belirlenirken, Budo seferlerindeki değişikliklere göre sefer saatlerinde düzenleme yapılacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x