BUGİAD üyeleri Tıp Fakültesi'ni ziyaret itti

18 Ocak 2013 Cuma 14:28

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) üyeleri, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güllülü’yü ziyaret etti.     Üniversite-İş Dünyası Komisyonu Başkanı Sadettin Dağlı, 2012’de Bursa’da...

BUGİAD üyeleri Tıp Fakültesi'ni ziyaret itti

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) üyeleri, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güllülü’yü ziyaret etti.

    Üniversite-İş Dünyası Komisyonu Başkanı Sadettin Dağlı, 2012’de Bursa’da üniversite-sanayi buluşması için ilişkileri güçlendiren çalışmalar yaptıklarını söyledi. Dağlı, “Uludağ Üniversitesi ile staj protokolü, Bursa Orhangazi Üniversite ile iş dünyasına yönelik İngilizce eğitimi ve Bursa Teknik Üniversitesi ile sektörel problemleri ortaya çıkaran arama konferanslarını hayata geçirdik.” dedi.

    Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güllülü ise fakülte hakkında bilgiler vererek, devlet desteği olmadan mevcut yapının geliştirilmesinin mümkün olmadığını belirtti. Fakülte olarak tıpta birçok alanda ülkenin en iyilerinden biri olduklarını aktaran Güllülü, “Tıbbi ürünler ve biyomedikal sektörünün katma değeri yüksek bir sektör. İş dünyası bu sektöre ilgiyi artırmalı.” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x