Bulut: Yüzde 3'lük memur zammı, ısınmaya yapılan zamlarla geri alındı

31 Aralık 2012 Pazartesi 18:58

Türk Büro-Sen Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Bulut, 2013 yılı Ocak ayında memurlara verilecek yüzde 3’lük maaş artışının, ısınma ve aydınlatmaya yapılan zamlarla memurun cebine girmeden geri alındığını savundu.        İbrahim...

Bulut: Yüzde 3'lük memur zammı, ısınmaya yapılan zamlarla geri alındı

Türk Büro-Sen Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Bulut, 2013 yılı Ocak ayında memurlara verilecek yüzde 3’lük maaş artışının, ısınma ve aydınlatmaya yapılan zamlarla memurun cebine girmeden geri alındığını savundu.

        İbrahim Bulut, yaptığı açıklamada, 2013 yılı vergi artışının ocak ayında yürürlüğe gireceğini hatırlattı. Bulut, “Başta doğalgaz olmak üzere; birçok mal ve hizmete zamlar kuyruğa girmiştir. 2013 yılı boyunca, yıllık yüzde 3+3 ücret artışına mahkûm edilen memurlar için 2013 yılı oldukça zor geçecektir. Şimdiden bazı kurumların, fazla mesai yaptırmayacağı, bir kısmının da fazla mesai sürelerinin 3 ya da 6 ay yaptıracağı ifade edilmektedir. Başta Maliye Bakanlığı olmak üzere, gümrükte, adliyelerde ve nüfus müdürlüklerinde çalışanlar için önemli bir ek gelir olan mesailerin azaltılması ya da kaldırılması ekonomik sıkıntı içinde zor şartlarda çalışan memurları daha da perişan edecektir." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x