Burhan Aybar cinayetinde bir sanık tahliye oldu

10 Mart 2015 Salı 17:03

Malatya'da bir internet kafede gerçekleşen bıçaklı kavgada Burhan Aybar’ın öldürülmesine ilişkin davada iki tutuklu sanıktan biri tahliye oldu. Cinayete ilişkin davanın Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 5’inci duruşmasına...

Burhan Aybar cinayetinde bir sanık tahliye oldu

Malatya'da bir internet kafede gerçekleşen bıçaklı kavgada Burhan Aybar’ın öldürülmesine ilişkin davada iki tutuklu sanıktan biri tahliye oldu.

Cinayete ilişkin davanın Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 5’inci duruşmasına sanıklar ile avukatlar ve aileler katıldı. Duruşmada M.D. tanık olarak dinlendi. Ardından sanık avukatı Aykut Öcal, esasa ilişkin savunma yaptı.

Tarafların taleplerinin alınmasının ardından mahkeme heyeti ara kararı açıkladı. Mahkeme heyeti 8 aydır tutuklu sanıklardan İ.D.’nin tahliyesine F.D.’nin ise tutukluğunun devamına karar verdi. Sanık İ.D.’nin ve ülkü camianın avukatlarından Aykut Öcal, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, “Adalete güveniyoruz. Adalet er geç tecelli edecektir” diye konuştu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

27 Mayıs 2014’te Yeşilyurt ilçesi Çukurdere Mahallesi Koyunoğlu Caddesi Vaizoğlu Cami yakınlarında F.D. ve İ.D. kardeşler ile Burhan Aybar (34) arasında kavga çıkmıştı. Kavgada bıçakla yaralanan Burhan Aybar, hayatını kaybetmişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x