Bürokrat ve gazeteciler Kayseri Erciyes Dağı Master Planı'nı inceledi

10 Mart 2013 Pazar 17:03

Yozgat Valiliği tarafından gezi organize edildi. Gezide ilde görev yapan bürokrat ve gazeteciler Kayseri Erciyes Dağı Master Planı'nı inceledi.    Geziye Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Durgun,...

Bürokrat ve gazeteciler Kayseri Erciyes Dağı Master Planı'nı inceledi

Yozgat Valiliği tarafından gezi organize edildi. Gezide ilde görev yapan bürokrat ve gazeteciler Kayseri Erciyes Dağı Master Planı'nı inceledi.

    Geziye Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Durgun, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yıldırım Şafak, Vali Yardımcısı Kemal Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, daire müdürleri ve ilde görev yapan yerel ve ulusal ajans temsilcileri katıldı.

    Gezi kapsamında önce Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Kayseri Bürosu'nu ziyaret eden heyete burada ORAN Genel Sekreteri Dr. Mustafa Palancıoğlu, tarafından slayt eşliğinde Yozgat’a üreticilere verilen ORAN desteği anlatıldı. Yozgatlı heyet, Palancıoğlu’nun eşliğinde Kadir Has Kent Müzesi, Seyyid Burhanettin Türbesi ve Kadir Has Stadyumu'nu inceledikten sonra Erciyes Dağı'na çıktı. Burada yetkililerden bilgiler alan heyet, teleferiğe binmeyi de ihmal etmedi.

    Vali Yazıcı, yaptığı açıklamada Erciyes Kayak Merkezi'nin yakın bir gelecekte dünyanın önemli kayak merkezlerinden biri olacağını söyledi. Yazıcı, "Gezi kapsamında Erciyes'te uygulanan master planı dahilinde yürütülen çalışmaları yerinde görme imkanı bularak yetkilerden bilgi aldık. Yozgat’ta da kayak tesisi yapmayı planlıyoruz. Çamlık ve Nohutlu Tepe'de biri küçük ölçekli diğeri normal standartlarda kayak tesisleri yapılabilir. Yozgat insanı, Yozgat gençliği bunu hak ediyor. Bizde bu alanda gerekli çalışmaları başlattık. Fizibilite çalışmalarımız sürüyor. 3 ana bölümden birini oluşturacak olan mini kayak ve kızak merkezinin ilimize yapmayı planladığımız Spor Vadisini tamamlayan bir unsur olacağını düşünüyorum. Bu kapsamda daire müdürleri ve gazetecilerden oluşan grupla Erciyes'i yerinde incelemek üzere bu gezi programını düzenledik." diye konuştu.

    Geziye katılan grup, gezinin oldukça faydalı geçtiğini belirterek, Yozgat’a kurulacak kayak merkezinin ilin gelişimine büyük bir ivme kazandıracağını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x