Bursa güne karla uyandı

07 Ocak 2013 Pazartesi 10:57

Tüm yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları Bursa’da da etkili oluyor. Vatandaşlar ise kar yağışının bütün olumsuzluklara rağmen bereket olduğunu belirtti.    Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar...

Bursa güne karla uyandı

Tüm yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları Bursa’da da etkili oluyor. Vatandaşlar ise kar yağışının bütün olumsuzluklara rağmen bereket olduğunu belirtti.

    Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının çarşamba gününe kadar aralıklarla devam edeceği belirtildi. Özellikle bugün ve yarın etkili olacak kar yağışından dolayı hava sıcaklığı da düşecek.

    ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 120 SANTİMETRE

    Bursa’da devam eden kar yağışı özellikle Uludağ’da etkili oluyor. Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı 120 santimetre. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığı bu sabah 120 santimetre olarak ölçüldü. Kar yağışının çarşamba gününe kadar aralıklarla etkili olacağı belirtildi. Kar yağışı ile birlikte sıcaklığın da sıfırın altında eksi 11 derece olarak ölçüldüğü Uludağ’a çıkacak sürücülerin dikkatli olması istendi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x