Buz kırılınca suya düşen çoban bulunamadı

30 Aralık 2012 Pazar 09:33

Buz kırılınca dereye düşen çoban tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Buz kırılınca suya düşen çoban bulunamadı

 Van'ın Muradiye İlçesi'nde buz tutan dereye düşen 14 yaşındaki Gıyasettin Bedirhanoğlu, Ankara'dan gelen 15 kişilik Jandarma Sualtı Arama Kurtarma timinin tüm çabalarına rağmen bugün de bulunamadı. 3 kilometrelik alanda yapılan aramalar havanın kararıncaya kadar devam etti.

KOYUNLARINA SU İÇERMEK İSTEMİŞ

Muradiye'nin Balaklı Köyü'nden Bendimahi Çayı üzerinde iki gün önce koyunları için buz kırmak isteyen Gıyasettin Bedirhanoğlu, suya düştü. Muradiye itfaiye ekipleri ve vatandaşların katıldığı tüm aramalara rağmen Bedirhanoğlu'nu bulamadı. Bunun üzerine Ankara'dan gelen 15 kişilik Jandarma Sualtı Arama Kurtarma timi dünde derede Bedirhanoğlu'nu aradı. 

TÜM ARAMALARA RAĞMEN BULUNAMADI

Buzla kaplı 3 kilometrelik alanda yapılan tüm aramalara rağmen Bedirhanoğlu'na ulaşılamadı. Buzların iş makineleri ile kırıldığı çalışmaları Muradiye Kaymakamı Erol Tanrıkulu ile İl Jandarma Komutanı Albay Nurettin Alkan'da izledi. Yakınlarının koyunlarını sulamak için buz kırarken, görgün tanıklarına göre de buzda oynayıp kayarken dereye düştüğü belirtilen Bedirhanoğlu'nun ailesi, arama çalışmalarını dere kenarından ayrılmayıp umutla izledi. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmaları bugün için sonlandırılırken, yarın sabah devam edileceği belirtildi.

Yorum Gönder

@name x