Caminin elektriği kesik, sokak lambaları gece gündüz yanıyor

05 Ocak 2013 Cumartesi 19:53

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Ulaş beldesinde bulunan Çamlık Camii'nin elektrikleri borcu olduğu gerekçesiyle elektrik idaresi tarafından yaklaşık 6 ay önce kesildi. Aynı mahallede bulunan sokak lambalarının son bir haftadır gece...

Caminin elektriği kesik, sokak lambaları gece gündüz yanıyor

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Ulaş beldesinde bulunan Çamlık Camii'nin elektrikleri borcu olduğu gerekçesiyle elektrik idaresi tarafından yaklaşık 6 ay önce kesildi. Aynı mahallede bulunan sokak lambalarının son bir haftadır gece gündüz yanıyor.

Lambaların aralıksız yanmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, bunun parasını kendilerinden çıktığını belirterek, elektrik idaresi yetkililerini göreve çağırdı. Mahalle sakinlerinden Rasim Yardımcı, "Biz elektrik kurumunu arıza için buraya çağırıyoruz. Onlar gelip arızayı giderme yerine, lambaları gece gündüz yanacak şekilde ayarlayıp gidiyorlar. Bu lambalar bir hafta oldu yanıyor. Elektrik kurumunu aradık, bize gün verdiler, 'gelip yapacağız' dediler. Ama gelen giden yok’’ dedi.

Mahalle sakinleri, Ulaş Çamlık Mahallesi'nde bulunan Avlanbey Caddesi ile Gülbahar, Sardunya, Gelincik ve Mahmuzlu sokaklarında bulunan 40 sokak lambasının 31 Aralık 2012 tarihinden bu yana aralıksız olarak gece-gündüz yandığını bildirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x