Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı: Camilerde asker tayını ve çorba dağıtıldı

18 Mart 2015 Çarşamba 06:37

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle 81 il ve 957 ilçenin merkez camilerinde kılınan sabah namazlarının ardından eller şehitlerin ruhu için duaya açıldı. Namazın ardından vatandaşlara Çanakkale’de savaşan askerlerin yemeği olan...

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı: Camilerde asker tayını ve çorba dağıtıldı

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle 81 il ve 957 ilçenin merkez camilerinde kılınan sabah namazlarının ardından eller şehitlerin ruhu için duaya açıldı. Namazın ardından vatandaşlara Çanakkale’de savaşan askerlerin yemeği olan ‘asker tayını’ ve ‘buğday çorbası’ dağıtıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle 81 il ve 957 ilçenin merkez camilerinde sabah namazında aynı anda şehitlerin ruhu için eller duaya açıldı. Camilerdeki programda, Kur’an-ı Kerim'den ayetler, tekbirler, tehliller ve salatü selamlarla Çanakkale şehitleri rahmet ve minnetle anıldı.

Namaz sonrası vatandaşlara, vatanını savunmak için zor şartlarda mücadele veren askerlerin yemeği olan asker tayını, buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ile tayın ekmeği ikram edildi. Camileri dolduran vatandaşlar da şehitleri rahmetle andıklarını dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x