Çanakkale'de tarihi eser operasyonu

30 Mart 2015 Pazartesi 12:34

Çanakkale'de düzenlenen operasyonda, aralarında bir Meryem Ana heykelinin de bulunduğu tarihi eserler ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Biga ilçesine bağlı Abdiağa köyünde, bir arabanı içinde tarihi eser satılacağı...

Çanakkale'de tarihi eser operasyonu

Çanakkale'de düzenlenen operasyonda, aralarında bir Meryem Ana heykelinin de bulunduğu tarihi eserler ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Biga ilçesine bağlı Abdiağa köyünde, bir arabanı içinde tarihi eser satılacağı bilgisini alan jandarma ekipleri, savcılıktan alınan izin doğrultusunda, köyde bulunan şüpheli Ö.Y.'nin arabasında arama yaptı. 1 adet Meryem Ana heykeli, 1 adet Viking savaşçısı heykeli, 1 adet tarihi değeri olan ibrik ve 1 adet tarihi değeri olan şamdan altı olmak üzere toplam 4 adet tarihi eser ele geçirildi. Ele geçen eserler, Çanakkale Müze Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere muhafaza altına alındı. Şüpheli Ö.Y. ise adli işlemlerinin ardından sevk edildiği Biga Adliyesi'nden, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x