ÇANAKKALE'DEN AKIL ALMAZ OLAY !

09 Temmuz 2015 Perşembe 02:19

İnsan tacirleri Çanakkale'de neye uğradıklarını şaşırdılar. İnsan tacirlerine devlet müdahale etmeyince köy halkı kendi çözümünü buldu. Köylüler bölgede yakaladıkları insan tacirlerini direklere bağlayarak teşhir etti.

ÇANAKKALE'DEN AKIL ALMAZ OLAY !

 Umuda yolculukta binlerce insanın yoluna çıkan insan tacirleri Çanakkale'de sert kayaya çarptı. İnsan tacirlerinin cirit attığı bölgede durumdan bezen köy halkı kendi çözüm yolunu buldu ve yakaladıkları 5 insan tacirini direklere bağlayarak dünyaya teşhir etti.

Sabah'ın haberine göre Çanakkale Ayvacık'a bağlı Bademli köyü halkı insan tacirlerine karşı nöbet tutmaya başladı. Meraların, tarlaların, yazlıkların ve ormanlık alanların, mülteciler ve onları Avrupa'ya götürme vaadiyle ölüme sürükleyen insan tacirleri tarafından adeta işgal edildiğini savunan köylüler isyan etti. Sahil kenarındaki, 250 kişinin yaşadığı Bademli köyünün sakinleri ile tarlalarından kamyonlarla mülteci geçiren insan tacirleri arasındaki gerginlik silahlı çatışmaya dönüştü. İnsan tacirleri, kendilerini jandarmaya şikayet ettiğini düşündüğü Bademli köylülerine gözdağı vermek için gece yarısı 3 araçla gelip köy meydanında defalarca havaya ateş açtı. Silah sesleri üzerine Bademli köylüleri önce büyük bir korku ve panik yaşadı. Ardından hemen organize olan köylüler, tüfek ve tabancalarla insan tacirlerine karşılık verdi. Gece yarısı mermiler havada uçuşurken, köylüler, insan tacirlerini etkisiz hale getirmeyi başardı. 5 insan taciri köylüler tarafından yakalanarak esir alındı.

GÖZDAĞI VERMEYE ÇALIŞTILAR AMA... 

Köylüler, silahlarını ellerinden aldıkları ve esir tuttukları 5 insan tacirinden 2'sini ibreti alem için köy meydanında bulunan iki direğe bağladı. Diğerlerini yanlarında tuttu. İnsan tacirleri sabah saatlerinde gelen jandarma ekiplerine teslim edildi. Bademli köylüsünü canından bezdiren 5 şüpheliden O.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi. 4'ü ise serbest bırakıldı. Ancak, insan tacirlerinin pervasızlığı bitmedi. Köylülerin iddiasına göre, ertesi gün bu kez daha kalabalık bir grupla, lüks araçlarla ve silahlarla köy meydanına gelen insan tacirleri, gözdağı vermeye kalkıştı. Ancak bu sefer köylüler karşılık vermeyince herhangi bir çatışma yaşanmadı.

HER YERİ İŞGAL EDİYORLAR

İnsan kaçakçılığı konusunda yetkililerin daha etkin olması ve duruma el koymasını isteyen Bademli köylüleri, ölümcül sonuçlara neden olabilecek yeni çatışmalardan duydukları endişeyi dile getirdi. İsmini vermek istemeyen bir köylü, "Gece yarısı olduğunda 500- 600 kişilik gruplar halinde insanları kamyonlara bindirip buraya getiriyorlar. Yanlarında özel motorlu botlar da oluyor. Mültecileri botlarla karşıya geçirmeye çalışıyorlar. Yazlıklarımızı, köy evlerimizi, tarlalarımızı ve meralarımızı işgal ediyorlar. Çok tedirginiz. Geceleri kendimizi korumak için nöbet tutuyoruz" dedi

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x