Çanakkale'den giden 3 Türk İspanya'da boğuldu

14 Nisan 2015 Salı 02:21

Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında Çanakkale'den İspanya'ya giden Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 1 öğretmen ve 2 öğrenci, girdikleri denizde boğuldu. Alınan bilgiye göre, Gelibolu ilçesinde eğitim veren...

Çanakkale'den giden 3 Türk İspanya'da boğuldu

Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında Çanakkale'den İspanya'ya giden Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 1 öğretmen ve 2 öğrenci, girdikleri denizde boğuldu.

Alınan bilgiye göre, Gelibolu ilçesinde eğitim veren Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 10 öğrenci ve 2 öğretmen, bir AB projesi kapsamında 4 Nisan'da İspanya’ya gitti. Grup Malaga kentindeki tatil beldesi Marbella’da denize girdi. Öğrencilerden Şakir Çelik (19) ve Serdar Fidan (18) ile Bilgisayar Öğretmeni Ümit Nalbant (30), dalgaların etkisi ile boğularak can verdi. Boğulma tehlikesi geçiren Hurşit Özbay (17) isimli öğrenci ise cankurtaranlar tarafından son anda kurtarıldı.

Olayın ardından Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş okula giderek yetkililerden bilgi aldı. Bu arada, Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 2 öğretmenin bu sabah İspanya’ya giderek cenazeleri almaları için görevlendirildiği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x