CELLADINDAN HELALLİK İSTEYEN İKİ ÜLKÜCÜ VE GÖZ YAŞARTICI CÜMLELER!

14 Eylül 2019 Cumartesi 13:01

Orgeneral Kenan Evren: “Adalet yerini bulsun diye bir sağdan bir soldan asıyorduk. Asmazsan bunlar virüs gibi çoğalır, işte o zaman Atatürk ilke ve inkılaplarından koparız.”

CELLADINDAN HELALLİK İSTEYEN İKİ ÜLKÜCÜ VE GÖZ YAŞARTICI CÜMLELER!
Orgeneral Kenan Evren: “Adalet yerini bulsun diye bir sağdan bir soldan asıyorduk. Asmazsan bunlar virüs gibi çoğalır, işte o zaman Atatürk ilke ve inkılaplarından koparız.”
Manisa Saruhanlı’dan bir vatan evladı… Henüz 18 Yaşında. İmam Hatip son sınıfta evlenir ki üç beş günlük damattır daha. Bir bakar darbe olmuş (12 Eylül 1980) apar topar alınmış karakola. Karıştığı hadise var mıdır, yoksa kulp mu takılır bilmiyoruz. Bildiğimiz şu ki isnat edilen suçları kabul etmeyecektir asla. 3 Haziran 1983 günü radyo ve televizyonda idam edildiğine dair haberler yayınlandığında, emniyete götürülmüş sıkıştırılmaktadır hâlâ... Kalem kıranların vicdanları da rahat değildir anlaşılan. İşkence iki gün sürecek ve bir şey alamayacaktırlar ondan. Ne belge, bilgi, ne itiraf, ne imza… 
Lakin koskoca konsey başkanı “asılsın” buyurmuştur, dönecek değillerdir ya! 

MÜSAİT MİSİNİZ HOCAM? 
5 Haziran akşamı iki sivil memur Muradiye Camii imamı Abdullah Hoca’ya gelirler, “bi’ nikâhımız vardı hocam!” 
-Buyurun gidelim tamam. 
Araba Buca Cezaevinin önünde durur. Hâkimler, hekimler, cankurtaranlar… Anlar ki yine darağacı kuruldu avluya…
Abdullah Hoca daha evvel solcu gençlerin infazına getirilmiş ancak onlar “biz Allah’a, kitaba inanmıyoruz” deyip dinî telkini reddedince bükmüş boynunu çekilmiştir kenara. 
Elbette endişelidir, terslenmekten çekinir ne de olsa. 
Derken kapı açılır, elleri arkadan kelepçeli iki mahpus (Selçuk Duracık ve Halil Esendağ) içeri alınırlar. Gençler “Selamün Aleyküm” derler sıcak, mülayim bir ses tonuyla. 
Üzerlerinde kefene benzer libaslar, başlarında akça pakça namaz takkeleri ve ayaklarında bu gün için saklandığı belli çoraplar vardır... Kar beyaz ama!
Sanki eski bir dost gibidirler, bir yerlerden aşina. Odadakilerle bakışır gülümserler. Ne bir tavır, ne bi’ eda.
Tabip sorar “Herhangi bir şikâyetiniz?” 
“Yok, elhamdülilah” derler “taş gibiyiz evvelallah”. 
-Son arzunuz?
-Mümkünse cenazelerimiz ailemize verilsin, o kadar.
Hocaefendi “Kardeşlerim” der, “Dünya bir imtihan koridorudur. Ölüm ise ahiret hayatına açılan kapı. Ne mutlu bu yola Allah teâlâya iman ederek çıkanlara…” 
Gençler ikişer rekât namaz kılar, son dualarını yaparlar. Nur alâ nur, bir sükûnet oturur simalarına. 

BOYNUNDA YAFTA
Ortalık nasıl sessiz, ökçeler çınlar avluda. Projektörler yanınca sehpa daha bir büyür sanki, kara kara gölgeler yollar sağa sola. Yağlı urgan tehditkârdır, hafif hafif salınmakta… 
Ürpertici bir manzara… Hoca efendi: “Yaşım altmışı geçmiş” de, “alacağımı almışım dünyadan. Buna rağmen ürkmedim desem yalan olur. Elim ayağım titredi heyecandan.” 
İnfaza Selçuk’tan başlarlar. Yafta asılır boynuna, delikanlı dimdik yürür sehpaya. 
-Allah’a gidiyorsun Selçuk.
Tebessümle başını sallar “biliyorum hocam, inşallah!”
Tekbir getirir, tevhid söyler, zikri hiç kesmez son ana kadar. Boynuna urganı geçirirken cellatına bir şeyler fısıldar. Adamın yüzü değişir, allak pullak olur âdeta. 
Cellat sandalyeyi çeker, o malum çatırtı. Bedeni döner döner ve yüzü kıbleye gelince durur hizada. Hekim tamam deyince alır, masaya yatırırlar, manalı bir tebessüm, sanki başka âlemlere bakmakta. 

HÜSN-İ HATİME
Halil “darağacında slogan atacak mısın” diye soran arkadaşlarına “hayır” demiştir, “asla!” Son cümlesinin kelime-i şehadet olmasını ister zira. Yürekli bir çocuktur, intihar olmasın diye tabureyi tekmelemeyecektir, ölümden korktuğundan değil yoksa. 
O da arkadaşı gibi eğilip bir şeyler söyler celladının kulağına. 
Bedeni aynen Selçuk gibi döner, yüzü kıbleye gelince, son nefesini verir uzunca bir solukla. Boğazından urganı çıkarıp masaya yatırırlar. Gözleri yarı açıktır, belli ki güzel şeyler seyretmektedir o anda. 
Abdullah Hoca göz kapaklarını çeker, çenesini bağlar. Yasin-i şerif tilavetine başlar. Mesleği icabı çok ölü görmüştür ama bunlar başka... Salih bir müminin uyku hâli vardır simalarında. 
Cellat duvarın dibine çökmüş, elleri şakaklarında. Hoca efendi çıkarken yaklaşıp sorar “sahi ne söylediler sana?”
-Belki inanmayacaksın ama hakkını helal et dediler hocam. Bize genelde küfredilir oysa… 

MÛTÛ KABLE ENTE MÛT!
Halil ölmeden ölen bir gençtir. Allah’tan (celle celalüh) ne gelirse başı üstüne. Kahrın da hoş der, lütfun da…
Devletin vereceği idam gömleğini istemeyecek kadar hassastır, idam hâli bu, ola ki yırtılır, kirlenir zeval gelmesindir milletin malına. Kendine o güne has bir libas yaptırmak ister, bezi helal parayla alınsındır ama… 
Koğuşta 23 ülkücü vardır, bakın şu işe ki alayından çıkan para bir bez alamaz. O günlerde içlerinden birine beyaz bir nevresim gelmiştir, terzi ustaca keser biçer, cübbe kefen arası bir şey çıkarır onlara. 
Tamam olmuştur işte. Eğer namazlarını bununla kılar, zikre bununla otururlar ve gözyaşlarıyla yuğup yuğup yıkarlarsa…
Halil’in bir niyazı daha vardır Cenâb-ı Hakk’tan. Ah ruhunu, yağmurun hafif hafif çiselediği bir seher vakti teslim edecek olsa. 
Arzu işte… Nelere kadir değildir ki yüce Mevla!

BENDEN DUYMUŞ OLMAYIN AMA!
Buca Cezaevinde o gün alışılmadık bir hava vardır. Gazeteler bırakılmamış, mazgal açılmamıştır. Bu “infaz var” demektir temayüllere bakılırsa. Yine kimi sallandıracaklardır acaba? Terzi geçerken fısıldar, “Halil ile Selçuk’u asacaklar haberiniz ola!” 
Koğuş buz keser âdeta. Ne yapabilirsin ki? Derhâl abdestler alınır, seccadeler yayılır, okumasına bilen Mushaf-ı şerifini açar, bilmeyenler tespihlerine sarılırlar. 
Duvar, duvar, katil duvar. 
Dua ile ulaşabilirler anca…
Gece yarısına kadar iki hatim indirir, sık sık parmaklıklara çıkar Salat-ü selam yollarlar Server-i Kâinat’a… Bu yanık seda arkadaşlarının hücrelerine de ulaşıyordur mutlaka... Şafak sökerken serinlik çöker, inceden yağmur atar. Hani toprak kokusunu yükseltecek kadar. 
Tuhaf! Şu kavruk İzmir haziranında! 
Koğuştakiler ağlamaklıdır. “Halil’in duası kabul oldu arkadaşlar!”
Ölüme özenilir mi? 
Nasıl özenilmez, birazdan can vereceğini biliyorsun ve sana tövbe, helalleşme, kelime-i şehadet imkânı tanınıyor. 

ARDIMDAN AĞLAMAYIN!
Ertesi sabah gardiyanlar koğuşun gediklilerini çağırırlar. “Gelin, müdür beyin verecekleri var.” Halil’in emanetleridir bunlar… Yatak döşek, üst baş, cüz, takke, misvak ve dinî kitaplar… 
Notlar arasında kıldığı kaza namazlarının listesi vardır. Ölümle ilgili ayet-i kerime ve hadis-i şerifleri toplamıştır bir kâğıda. Ve bir mektup. Annesine babasına hitaben yazılmış. Besmele ile başlar, Resul-i Ekrem’e salat ve selamlarla devam eder. Ebeveynine “sabredin” der, “arkasından yakınmak mevtayı bizar eder zira!”
Ve küçük küçük paketler… Üşenmemiş tek tek etiketlemiştir. Ancak gazeteye sarılı bir bez dikkatlerini çeker. Üzerinde ne yazı, ne işaret. Ya çoraptır, ya fanila. Ne olabilir ki başka? 
Tereddütle açarlar. Aaa o da ne? Yeşil bir tülbent! Etrafında zarif bir oya…
İhtimal; iki buçuk yıl kaldığı ölüm hücresinde hanımın danesi dert ortağı olmuştur ona. 
Boğazlarda düğümler, yutkunan yutkunana...
İşe yarayan eşyaları mahpuslara dağıtır, hatıraları ailesine yollarlar. Halil’in babası dindar bir insandır. Olanları tevekkülle karşılar. Annesi de öyledir zahir, lakin bir soru gezinmektedir kadıncağızın kafasında. Tamam, oğlu tekbirlerle, tehlillerle vefat etmiştir ama… Şehadet makamına ulaşmış mıdır acaba? 
Mürüvvet Hanım o gece rüyasında cennet bahçelerinde dolanmaktadır. Sahabeler toplanmış, sanki birini bekliyorlar. Merakla sorar: Hayırdır, neler oluyor burada?
Bilmiyor musun, şehit Halil’in düğünü var. Resulullah Efendimiz teşrif buyuracak nikâhına! Süphanallah!

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah ...
Yiğitlere bir fatiha... 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 28

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

****irkçılığın'milliyetçiliğin' en keskin savunucuları; sabetay yahudileridir. birçok dernek ve sivil toplum örgütü sabetaycıların koruması ve gözetimi altında hala faaliyetlerine devam etmektedir. mason kuruluşları ise en yoğun olarak kullanılan sabetaycı kuruluşların başında gelmektedir.(yakit.vehbi kara-alındı-28408.html)

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**rabbim bu milletin ekmeğini yemiş bu kadim toprakların oksijenini solumuş ama .ayak oyunları ile türkiyemizin bir alamanya-ingiltere-japonya olamasınıda engelleyenlerin "kahhar sıfatıyla kahr-u perişan eylesin amin!!(günümüz türkiyesi harikalar oluşturmuş bir siyasi erke sahiptir çok şükür)amma!uyanık olmak milliyetçi ve ülkücü islamın birinci şartı olduğunu asla unutmamalıyız.selamlar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

****Irkçılığın en keskin savunucuları; Sabetay Yahudileridir. Birçok dernek ve sivil toplum örgütü Sabetaycıların koruması ve gözetimi altında hala faaliyetlerine devam etmektedir. Mason kuruluşları ise en yoğun olarak kullanılan Sabetaycı kuruluşların başında gelmektedir. .yeniakit.com.tr/yazarlar/vehbi-kara/sabetay-yahudileri

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

****Irkçılığın en keskin savunucuları; Sabetay Yahudileridir. Birçok dernek ve sivil toplum örgütü Sabetaycıların koruması ve gözetimi altında hala faaliyetlerine devam etmektedir. Mason kuruluşları ise en yoğun olarak kullanılan Sabetaycı kuruluşların başında gelmektedir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

***sabetaycılar için gerçek dinlerini gizlemek en önemli ibadettir. sevinin protokollerinin 16. maddesi şöyledir: müslüman türklerin adetlerine onların gözlerini örtmek için riayet edilsin, ramazan orucu ve kurban için sıkıntı gösterilmesin, zahiri olan her ibadet uygulansın”demektedir.(vehbi kara)akit.yz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**kaynaklarım:tarihin arka odası(youtube) - 22 haziran 2013 - sabetay sevi - 6/7).i.ortayl)**vehbi kara/yeni akit******yeşu karilyonun i̇zmirin çılgın dedikoduları” isimli kitap)(1994 yılında cep yayınları )

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**sayı: vehbi karanın: yazdığı bu konuda haayli ilginç satırlar**umarım bu yazılarım insanlarımızı uyandırır ve fetö örgütü gibi sinsi ve derin yapılarla ülkemiz aleyhine çalışan bu ailelerin farkına varılır. unutmamak gerekir ki osmanlı devletinin yıkılmasına sebep olanların başında sabetaycı asker ve paşalar yer almaktadır. ülkemizi i̇ngiliz ve fransızlara peşkeş çeken bu insanlar; cumhuriyet döneminde de boş durmamışlar her 8-10 yılda bir yapılan askeri darbelerin uygulayıcısı olmuşlardır.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

kaynakçalarım****tarihin arka odası - 22 haziran 2013 - sabetay sevi - 4/7 haberturk(m.bardakçı-e.afyoncu)--youtube*****ahudiler / sabetayistler / derin devlet / 2023( youtbe******tarihin arka odası - 22 haziran 2013 - sabetay sevi - 3/7(i.ortaylı)

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**son söz:burada yazılanlar türkiyedeki kitapçılarda-tv.proğramlarında ve googlede yazılıdır.okumanızı isterim türkiyenin günümüze gelişinde türke zincir -pranga vuran türk görünümlü onursuzların tarih içerisinde .türk-islam kalesine binlerce gol atıp kendi o malum ait oldukları din kardeşine gol atmayanlarla dolu olduğun görürsünüz..bana küfür eden olursa-angajman kuralları gereği 20 katı iade ederim.yazdıklarım suç içermiyor ben salak değilim..var olanları okudum ve yazdım-selam ve dua ile

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

burada bir kaç yerde türkiyede millişyetçiliğin temellerini atan kişi munis tekinalptır dedim bu kişinin asıl ismi"moiz kohen dir"bu şerref yoksunu ahlaksız fransadaki yahudi mezarlığında medfuroud.aynı sabetayist eskiden bizim sancağımız olan eyaletimiz olan ortadoğu araplarınada **baas!!arap milliyetçiliğini kakalayan yanlış isim belki olabilir"emanuel.k. dir,,yani ülkemiz artık bir yola girdi Allahın izniyle.ben anlattım vebalinden kurtuldum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

*b*==>milliyetçi parti:bu darbeler en fazla bizim milliyetçi gençleri vurdu der dururuz.bizim tek düşmanımız var abd -ingiltere ve o bildik çocuk pipisi kadar küçük avrupa devletleri ve siyonizmdir-başka şeylerle kavga etmemiz-köpeğin kuyruğunu arı ısırdığında itin acıyla kuyruğunu sürekli yakalamaya çabalamasına benzer--beyler**bunlar doğru ama hiç bir zaman bunları engelleyici duruma girmedik.isterseniz bnliği bırakalım.ülkenin bütünü için çabalayalım.unutmayın düşman içimizde.selamlar.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

.bunu unutmayınız.bu yazdıklarımı tv.lerde söylendi.uydurma yoktur.keşke diyorum bunlardan çocuklarımız haberli olsa..bu zamana kadar kandıysa sebebi sabetayistlerdir.amma bu ülkenin milliyetçisi ve ülkücüsü ve inançlısı bu günlere kadar bizi getirip geçmişin muhasebesini elimize verdi.sıra bu gençliğimizdedir.bunu bilemezsek nice darber gelir gider-sonra solcu olduğunu söyleyen parti en çok darbeyi bizim solcu kardeşlerimiz yedi-*a*

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**buraya kadar yazdıklarım tarihten alınmadır.ama çoğunu bilerek ülkemiz insanından saklayan odaklarda sabetayistlerdir.günümüzde her oluşumda-dini-siyasi-her yerdeler.dediğim gibi bunlar bizimle camiye-kabeye gelirler ama asıl amaç 15 temmuzdaki olan vakaların kendileriine nasıl geri teptiğinin farkında oldular...yani ileri gitmek istemem.bunları ben sizlerinde kolayca ulaşaçağı googleye girin okuyun..okumadığmız için ne olduğunu bilmiyoruz.darbelerin emrini-pentagon ve telaviv verir

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bölüm:onbir=>günümüzde bu milliyetçilik ocağında var hamdolsun-ülkücü kardeşlerimiz daimi dini esasiden beslenmiş-kültürü ve geleneği ile tarihi ve duru işe dünya liginde olmayı amaçlamış aydınlık yüzlü kardeşlerimizdir-bunu darbelerde gösterdiler.Allah hepsinden razı olsun-bu uğurda can verenlere rabbim şehitler sınıfından saysın-onlar ne güzel çocuklarımızdı-ne güzel kardeşlerimizdi-onlar ne güzeldiler-incindiler-kırıldılar-ama ülkesine asla küsmediler--

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:11=

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:11=

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:10-hemşireler bu osmanlı mebusannda mebbusluk yapmışx şair yazar-ziya gökalptır dediler..bunu neden yazdım.türkiyedeki milliyetçiliği "içine yaratıcıyı ve inancı koymadan"bize kakalayanlarda sabatayist idiler**halbuki.esas milliyetçilik bu günki ab+abd+öteki ülkeler. çok iyi bir şekilde yaparlar zira esas milliyetçilik ve onun tanımı**emili durkaim e aittir*emili durkaym;milliyetçilik öyle bir kavramdır ki"dini-ve uhreviyatın izine nüfuz etmedikçe asla ilerleyemez bu şarttır demişti.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:9-->a.hak.hamit tarhan hastalandım bulgar hastanesne gittim orada bir kaç gün yattım sonra oraya bir adam getirdiler adam duvarlara kafasını vurarak.Allaha-peygambere-kitab-ı kurana ana avrat sövüyor.iki gün böyle geçti kimse sus bile diyemiyordu bu adama.sonra öldü ben hemşirelere dedimki bu övatandaş kimdir-Allah peygamber demeti sövdü durdu.nasıl bir mahluk bu kişi dedim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bölüm:8--ileri gitmememii söylüyor moderatör teşekkürler===>içimize her yönüylee giren sabatayistler türk milletiyle alay ederek her şeyimize sirayet etmişlerdir.bu gün bile bizimle camiye gelir-bizimle kabeye gelirler oradan acele çağrıldım deyu yakındaki ağlama duvarı kudüsede giderler tam hacı olurlar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:7.ziya kölp türk milliyetçisi olamadı ama bizi hep kandırdılar kürtçülüğün esasını -sayın üstadı munis tekinalp kulağına verdiği suflelerle birden *o günki islamın şartını -türklüğün esasları olarak lanse etti.türkçe konuşunuz-türkçe isimler veriniz-camide türkçe okuyunuz-kunranın türkçesini okuyunuz.vs..işte bu sabetay sevinin 16 yy.osmalıyı selanikten gelip kuşatan bu ünlü haham-kabbalacı deyyusun emirlerinin bire biriydi-gizli toplanırdı

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:6=< burada birkaç kere yazdım türkiye -ben milliyetçiyim diyecek adama 10 basar tek milliyetçi tanıdım ben *adı munis akarsu ve onun çırağı veya onun söylemi ile*türkçülüğün peygamberi olan *ziya gökalp mahlukudur..milliyetçilik tohumunu taa selanikte "vatan "dergisiyle dillerinden düşürmeyen kripto sabetayis yahudiler.yazısız tarihimizi ele alıp oradan bizi sürekli vurdular.günümüzde bile bazı yurt dışı üniversitelirinde "türkoloji bölümünü yöneten yahudiler vardır"

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:5=>*rabbime hamdolsunki beni alaşağı edenler milletimden değil özevalıdm değil hamdolsun dedi.bunlardan içimize öyle sızdılarki-paşa oldular-bey oldular-sonradan hukukçularıızın temelini bunlar oluşturdu-asma kesmeyi zevkle yaptılar-öyleye 2.abbdulhamid beye köpekler gibi yalvarmışlar borçlarını ile ödeyelim bize kenandan bir yer ver deyu.o 33 yıl dayanmış vermemişti.zaman türke -osmanlıya zayiat verme zamanıydı-

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bölüm:4=>,ve sonra bunlar yetinmeyip al-i osman-i(vel-i nimetini) arkadan vurmak için hızla ıstanbula-payintahta sızdılar-şeyhüslam bile oldular.siyaseteni çoğunu bunlar ele geçiirdiler.cennet mekan 2.abdulhamitidi bu onursuz siyonist piçler teslim aldı.hareket ordusunun geneli siyonist yahudi ve çapulcu balkan tiplerdir)cennet mekan baktıki kendilerinin indirildiğini kendisine tebliğ edenlerin alayı yahudi siyonist piç-biri ermeni-döndü

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

böl:3=>türkiyedeki milliyetçiliği bize istediği türden kakalayanlar.ispanyadan gelip selaniğe getirilip 2.beyazıt sultanın insanlığa verdiği değer gereği bu safarat kripto(adı soyadı türk ama içi nefsi-ağlama duvarı ve siyonizm kaplı)mahlukların önce kıçına don verildi .sonhra karınları doyuruldu.kıçlarına don veridi ,mideleri yemek gördü bu iğrenç soytarıların

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

**günümzde milliyetçilik ve ülkücülük arasında eski berlin duvarı gibi böyyük bir yuvalama yanlışlığı sebebiyle müthiş bir boşluk ve arkenatlık var.sebebi bize milliyetçiliği eski ittihat terakkiciler ve jön türler yanlış anlaşılır türde başımıza bırakıp gittiler.tabi bu uzun sürmedi.çünki ayrılanlar oldu gidenler oldu ,bundaki sebebi tek tespit eden muhsin bey oldu(a,r.eyl)bölüm.2

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bölüm:3-ülkemizdeki milliyetçilik ve ülkücülük beni ilgilendiriyor.solculuk beni iilgilendirmedi hiç bir zaman bebebi ise.türkiyede solcu(sosyalist-anti kollektivist veya konos özde)i türk insana asla olamadı. kalber fakir-kader-felek-Allaha her başarısızlığını fatura eden lanet tipliler. yola düşmesinin ve hırsızlık soysuzluk yapmasınıda *biz kader mahkumuyuz edası yapan yontuk kafalar hariç.tek bir gönülden sosyalist türk asla olmadu bu ülkede zaten olamazda-

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

bölüm:2-sonradan öğrendikki.f5 temmuz 2016 ile ülkemezideki komonostlarıda-milliyetçileride-içimizdeki ayrılıkçı gerilla dümbüklerinide,dini solu-dini milliyetçiyi-dini mütedeyyin mutaasıp ve muhafazakarıda istediği hislerle **amerika birleşik onursuzluklar eyaletleri birliği ve tel avivdeki,*arz-ı mevut ve dünyayı tek olarak yönetme beltek ve kasak siyonis "armegddon piçleri bunları hep dizayın etmiş bunu gördük,yani sağnıda-solunuda tahkim *abd+necon+telaviv itleri etmiş yıllaaarca

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 5 ay önce yorumlandı

evet buraya yorum yapmak istemiyorum..yorumumun burada haba olduğunu düşünüyorum,zira,buradaki otokontrol kavramlar neresini incitiyorsa anında siliyor.dediğim gibi,günümüz birbirini yorma-sıkma-gönül odalarından "deport"edilme günü değil.darbeleri yapanlarda bu memleketin insanı.adı soyadı malesef türk.kendilerinin islamdan olduğunu başörtülü ninelerinin olduğunu söyleyenlerden,ve işin garibi "darbelerirde"türkiyemiz ve ülkemizin refahı adına değilde.falancanın düsturlarına yönelik"neyse.bölüm

0 Kişi beğendi.