Ceset Torbası İçinde Toprağa Verildi

28 Aralık 2012 Cuma 09:41

Töre cinayeti kurbanı 15 yaşındaki Hatice Daşlı toprağa verildi. Küçük kızın cenazesi ceset torbası içinde defnedildi.

Ceset Torbası İçinde Toprağa Verildi

 Batman Çayı’nda cesedi bulunan ve töre cinayeti kurbanı olduğu anlaşılan 15 yaşındaki Hatice Daşlı’nın cenazesi Diyarbakır’da toprağa verildi. İki kuzeninin tecavüzüne uğradığı belirtilen Hatice Daşlı’nın cenazesini defnetmeye ailesinden kimsenin gelmemesi dikkatlerden kaçmazken, küçük kızın ceset torbası içinde toprağa verildiği belirtildi.

Amcası tarafından polis nezaretinde Diyarbakır 'a getirilen töre cinayeti Hatice Daşlı'nın cenazesi, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'na getirildi. Mezarlıktaki mescitte kılınan cenaze namazının ardından töre cinayeti kurbanı Daşlı'nın cenazesi, aralarında Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş ve çalışanlarının da bulunduğu bir grup tarafından taşınarak, önceden hazırlanan mezara ceset torbası içinde defnedildi.

Cenazeye bazı kadın derneklerinden bir grup da katıldı. Gruptan bazı kadınların defin işlemi sırasında gözyaşlarına hâkim olamadığı görülürken mezarlıkta yoğun güvenlik önlemi alındığı dikkati çekti.

AİLESİ ORTAYA ÇIKMADI

Öte yandan mezarlığa geldikleri öğrenilen Hatice Daşlı'nın amcası, annesi ve eniştesinin basına görüntü vermemek için ortaya çıkmadığı belirtildi.

Batman Çayı'nda cesedi bulunan ve 4 aylık hamile olduğu belirlenen 15 yaşındaki Hatice Daşlı'nın töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıkmış, Daşlı'nın, istemediği bir kişiyle zorla evlendirildiği, bir yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle eşinden ayrılarak Diyarbakır merkezde oturan ailesinin yanına geri döndüğü öğrenilmişti. Küçük Hatice Daşlı'nın, bu sırada iki kuzeni tarafından tecavüze uğradığı ve hamile kaldığının anlaşılması üzerine aile büyüklerinin aldığı kararla öldürüldüğü öne sürülmüştü.

Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişiden, Daşlı'nın dedesi G.D. azmettirici, amcaları H.D. ve E.D. ise cinayeti işledikleri iddiasıyla tutuklanmıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x