CHP binasında gösteri yapanlar, DHKP-C’li çıktı

15 Aralık 2012 Cumartesi 16:58

CHP Kocaeli il binasında gösteri yapan 2 kişinin, DHKP-C’nin Edirne ve Çanakkale sorumluları olduğu belirlendi. Biri kadın 2 kişi, 12 Aralık’ta, CHP’nin Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan il binasının penceresine çıkarak gösteri yapmıştı....

CHP binasında gösteri yapanlar, DHKP-C'li çıktı

CHP Kocaeli il binasında gösteri yapan 2 kişinin, DHKP-C’nin Edirne ve Çanakkale sorumluları olduğu belirlendi. Biri kadın 2 kişi, 12 Aralık’ta, CHP’nin Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan il binasının penceresine çıkarak gösteri yapmıştı. Eylemciler, ‘Parasız eğitim istemek suç değil, tutsak Dev-Gençliler serbest bırakılsın. Gençlik Federasyonu’ pankartını açmıştı. Zaman zaman slogan da atan 2 kişi, bu şekilde yaklaşık 2 saat eylemi sürdürmüştü. Polis zorla içeriye girerek müdahale etmek istemiş ancak, CHP'lilerin polisin içeriye girmesine izin vermediği ileri sürülmüştü. Avukatların ve BDP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Alçınkaya’nın görüşmesi sonucu, gösteri yapan 2 kişi, eylemlerine son vermişti. 2 şüpheli daha sonra polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan Trakya Üniversitesi öğrencisi S.F.’nin, DHKP-C’nin Edirne, Çanakkale Üniversitesi öğrencisi kadın H.B.’nin ise Çanakkale sorumlusu olduğu öğrenildi. S.F.’nin örgütsel faaliyetlerde bulunmak suçlamasıyla, cezaevinde yattığı ve 60-70 civarında kaydının bulunduğu ifade edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlan şüpheliler, Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x