CHP'lİ İzmir Urla Belediyesi'nin Atatürk Heykeli Şaşkına Çevirdi !

09 Aralık 2019 Pazartesi 15:08

İzmir'in Urla ilçesinde yapılan Atatürk heykeli gören herkesi şaşkına çevirdi. Ayrıca bu heykel için tepkiler peş peşe geldi. Konu ile ilgili olarak LGBT'liler tarafından kullanılan gökkuşağı renklerinin heykelde tercih edilmesi Atatürk üzerinden prim yapıldığı eleştirilerini beraberinde getirdi.

CHP'lİ İzmir Urla Belediyesi'nin Atatürk Heykeli Şaşkına Çevirdi !

 İzmir'in Urla ilçesinde yapılan Atatürk heykeli görenleri şaşkına çevirirken heykel için kullanılan renkler tepkileri de beraberinde getirdi. Bu heykele ilişkin Atatürk üzerinden prim yapıldığına dair eleştiriler belediyelere yöneltildi ancak yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı.

Urla Belediyesi'nin imzasını taşıyan heykelin yapısı tartışmalara neden oldu. Urla'daki Zeytinli Köşk'te sergilenen heykel, renkli yapısıyla diğer heykellerden farklı görünüyor. Bu heykel binlerce kişi tarafından eleştirilerin odağı haline gelirken Belediye Yetkilileri tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Sosyal medyada da gündem olan heykele birçok yorum yapıldı. Heykelin Atatürk'e benzemediği yönünde yapılan eleştiriler haricinde 'Atatürk'ü Koruma Kanunu'nun derhal işletilmesi gerektiği belirtildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x