ÇİN'İN TÜRKLERE YAPTIĞI ZULÜM ÜMRANİYE'DE KINANDI !

05 Temmuz 2015 Pazar 13:22

Çin'in Doğu Türkistan Türklerine yaptığı zulüm protesto edildi. Ümraniye'li genlerin çoğunluğunu oluşturduğu basın açıklamasına ilgi yoğundu. Açıklamayı Kaan Kaynar yaptı duygu dolu anların yaşandığı toplantıda şiirler ve konuşmalar yapıldı. Toplantıda bir konuşmada Ümraniye sakinlerinden Haberalp Genel Yönetmeni Sabri şenel yaptı. Aşağıda bu konuşmayı ilginize sunuyoruz.

 BU SÖZLERİ MAZLUMLAR İÇİN BİZE SÖYLETEN MEVLAYA SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN !
İşte Doğu Türkistan için yüreğimizden yansıtabildiğimiz cümleler O mazlum kardeşlerimizden bu sabah namazı saati yardımını esirgeme yarabbi! Ülkütek'in iftar yemeğinden Bahçelievler'den çakar arabasız 18 dakikada Ümraniye'ye yetişdik. Aşağıdaki konuşmamız bize Mevlanın sunduğu fırsattır inşallah!

DOĞU TÜRKİSTAN MAZLUMLARI İÇİN ALANLARA İNDİK GÖK BAYRAK SUSKUN AL BAYRAK MAHZUN!
Bugün mazlumlar diyarı komünist çin zulmünün pençesinde inim inim inleyen herkesin hür olduğu dünyada Türk yurtlarından kan gözyaşı haberleri geliyor.Allah kitap inanç tanımayan zalim Çin yönetimi aziz mübarek gün tanımadan Ramazanda pis kanlı elini Mazlum Uygur Türklerine uzattı.Çok vahim katliam haberleri için hüzne acıya boğulduk.O can kardeşlerimizin acısını yüreklerimizde hissettik.Bugün bu tepkilerden bir taneside İstanbul Ümraniye meydanında gerçekleşti bizimde yüreğimizin sesini duyurma fırsatı bulduğumuz toplantı yürüyüş ile son buldu.Gecenin bu saatinde ellerimiz Mevlaya açıldı mazlumlardan yardımını esirgeme yarabbi!!!!!!
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x