Cizre’de izinsiz gösteriye polis müdahale etti

17 Ocak 2013 Perşembe 17:11

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lının ölümünü bahane eden bir grup gösterici Şırnak’ın Cizre ilçesinde olay çıkarttı. İzinsiz gösteriler yapan eylemcilere polis müdahale etti. İdil Caddesi üzerinde toplanan ve aralarında...

Cizre'de izinsiz gösteriye polis müdahale etti

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lının ölümünü bahane eden bir grup gösterici Şırnak’ın Cizre ilçesinde olay çıkarttı. İzinsiz gösteriler yapan eylemcilere polis müdahale etti.

İdil Caddesi üzerinde toplanan ve aralarında çocukların da bulunduğu bir grup eylemci, lastik yakıp barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Eylemcilerin dağılması için uyarılarda bulunan polislere, eylemciler taş, havai fişek ve molotof bombası ile karşılık verdi. Yapılan tüm uyarılara rağmen dağılmayan göstericilere polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Polisin müdahalesinden sonra göstericiler ara sokaklara kaçtı.

Diğer taraftan, bir tarafta göstericiler izinsiz eylem yaparken, aynı anda karşı tarafta sayıları eylemcilerden daha fazla olduğu görülen vatandaşların film izler gibi gösterileri izlemesi dikkat çekti. İlginç bir manzara sergileyen 2 taraf görenleri şaşırttı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x