CNR fuarı kitapseverleri bekliyor

26 Şubat 2015 Perşembe 10:43

Bu yıl ikincisi düzenlenecek CNR Kitap Fuarı; 600 marka, 250’nin üzerinde yayınevinin katılımı ile 27 Şubat-8 Mart tarihleri arasında, Yeşilköy’deki CNR EXPO’da kitapseverlerle buluşacak. CNR Kitap Fuarı’nda, söyleşi, panel, çocuk...

CNR fuarı kitapseverleri bekliyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek CNR Kitap Fuarı; 600 marka, 250’nin üzerinde yayınevinin katılımı ile 27 Şubat-8 Mart tarihleri arasında, Yeşilköy’deki CNR EXPO’da kitapseverlerle buluşacak. CNR Kitap Fuarı’nda, söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri, sergi, imza günleri ve dinletilerle birlikte 550’nin üzerinde etkinlik gerçekleştirilecek.

'Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı' temasıyla düzenlenecek fuarda, Çanakkale Zaferi ruhunu anlatan onlarca etkinlik yapılacak. Ziyaretçilere, Çanakkale Destanı üzerine yazılan şiirler dinletilecek. Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, MEB, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi de destekliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Zambak Yayın Grubu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ceylan, kitap fuarlarının yayıncılık sektörünü canlandırdığını ve pozitif ivme kazandırdığını ifade etti. Türkiye’de yayıncılık sektörünün her yıl büyüdüğünü kaydeden Ceylan, "Yayın sektörü geniş yelpazedeki ürünlerle sürekli büyüme kaydediyor. Son 5 yılda yayıncılık sektörünün sürekli büyüdüğünü görüyoruz. İstanbul gibi büyük bir şehir 2 büyük kitap fuarına ev sahipliği yapıyor. Yayıncılar olarak fuarlara gösterilen ilgiden memnunuz." dedi.

2014 yılında Eylül, Mart ve Ağustos aylarında diğer aylara göre daha çok kitap satıldığını söyleyen Ceylan, "İstanbul’da 2 önemli kitap fuarı var. CNR Fuarı da bahar ayında kitap okumayı sevenler açısından önemli bir fırsat. Yeni çıkan kitaplar ve farklı seçenekler değerlendirilebilir." diye konuştu. Türkiye’de en çok kitabın sonbahar ve ilkbahar ayında satıldığını vurgulayan Ceylan, "Geçen yıl en çok kitap okulların açıldığı sonbahar aylarında satıldı. Kitap satın alma oranlarını incelediğimizde ilkbaharda artış olduğunu görüyoruz. Bahar ile birlikte yenilenmek isteyen okurlarımızı CNR’a bekliyoruz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x