Çocukların velayeti, kendilerini ölümle tehdit eden annelerine verildi

13 Şubat 2020 Perşembe 16:41

Tüm evrensel hukuk ilkelerini yok sayarak kadın erkek eşitliğini kadın lehine bozan 6284'ün yol açtığı son skandal... Dudak uçuklatan bir mahkeme kararı... Babalarından ayrı düşen masum çocuklar... Çocuklarını intikam aracı gibi gören bir anne...

Çocukların velayeti, kendilerini ölümle tehdit eden annelerine verildi
Ankara'da bir kadın, tartıştığı eşinin evden gitmesinin ardından çocuklarına silah doğrultup, "Sizi öldüreceğim" dedi. Mahkeme, ayrılan çiftin çocuklarının velayetini, kendilerini ölümle tehdit eden annelerine verdi.


Video çekti, kocasına gönderdi

Ankara'da geçen senenin Mayıs ayında yaşanan olayda 7 yıllık evli ve iki çocuk sahibi Y.M. ve C.M. çifti arasında şiddetli bir tartışma yaşandı.

Tartışmanın ardından evden ayrılan kocasına sinirlenen anne C.M., çocuklarına silah doğrulttu. "Sizi öldüreceğim, kendimi de" diye bağıran anne, çocukların ağlamaları ve çığlıklarının da görüldüğü videoyu eşi Y.M.'ye gönderdi. Sosyal medyada da yankı uyandıran videoyu izleyen Y.M., eve giderek çocuklarını aldı ve babaannelerine götürdü.

Mahkeme ilk önce çocukların velayetini babaya verdi

Çocukları baba evine götüren Y.M., bir süre sonra çocuklarını, annelerine görüşmeleri için gönderdi. Ancak C.M., çocukları geri vermeyi reddetti.Çocukları geri istemek için kendisine mesaj atan eski eşini de, uzaklaştırma kararını ihlal ettiği gerekçesiyle polise şikayet etti. Bunun üzerine baba Y.M.'ye üç gün hapis cezası verildi.

Bu kararın ardından tekrar mahkemeye başvuran anne C.M., çocukların velayetini mahkemeden aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Eko 5 ay önce yorumlandı

Adaletin adaletsizligi orta da bizi yaniltmadilar yine oysa Ataturk un dedigi gibi.,Adalet mulkun temelidir.temelden sarsilmis bi adaletimiz var malesef en guvenilmez kurum anketler hakli yine.

0 Kişi beğendi.