Çöken yurt inşaatı çevresindeki binalarda çatlaklar oluştu

05 Ağustos 2015 Çarşamba 01:12

Sarıyer’de çökme meydana gelen yurt inşaatı çevresindeki ev ve işyerlerinde çatlaklar oluştu. Binalarının yıkılmasından endişe eden vatandaşlar yetkililerden önlem almasını istedi. Ayazağa Mahallesi’nde özel bir üniversiteye ait...

Çöken yurt inşaatı çevresindeki binalarda çatlaklar oluştu

Sarıyer’de çökme meydana gelen yurt inşaatı çevresindeki ev ve işyerlerinde çatlaklar oluştu. Binalarının yıkılmasından endişe eden vatandaşlar yetkililerden önlem almasını istedi.

Ayazağa Mahallesi’nde özel bir üniversiteye ait yurt inşaatında 5 gün önce toprak kayması ve çökme meydana gelmişti. İnşaat, belediye ekipleri tarafından mühürlenerek durdurulmuştu. Çökmenin yaşandığı inşaatın çevresindeki ev ve işyerlerinin duvarlarında da çatlaklar oluştu. Binalarının yıkılmasından endişe eden vatandaşlar ise yetkililerin ilgisizliğinden yakındı. İşyerindeki çatlak ve yarıkları gösteren Tunay Mede, inşaat alanında tedbir alınmasını istedi. Mede, olayın üzerinden 5 gün geçmesine rağmen hiçbir önlem alınmadığını ileri sürdü. İnşaat alanı çevresinde de yeterli önlem alınmadığı gözlendi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x