Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi iki birincilik kazandı

28 Mart 2013 Perşembe 10:20

Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün, imam hatip liseleri arasında düzenlediği en iyi ezan okuma, hafızlık ve Kur'ân okuma yarışmalarının Tekirdağ finali yapıldı. Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, iki birincilik ve bir ikincilik...

Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi iki birincilik kazandı

Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün, imam hatip liseleri arasında düzenlediği en iyi ezan okuma, hafızlık ve Kur'ân okuma yarışmalarının Tekirdağ finali yapıldı. Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, iki birincilik ve bir ikincilik kazandı.

Öğrencilerden Samet Sağlam "en iyi ezan okuma" dalında birinci, Ahmet Çöplü "yüzünden en iyi Kur'ân okuma" dalında birinci, Ercan Zenbilli ise "hafızlık" dalında ikinci oldu. İl finalinin ardından ezan okuma finali 14 Nisan 2013'te Balıkesir’de, Kur'ân okuma finali 21 Nisan'da Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yapılacak.

Dereceye girenler öğrencileri makamında kabul eden Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Okumuş, çeşitli hediyeler verdi. Okul Müdürü Eyüp Öztürk ve öğrencileri hazırlayan öğretmen Mehmet Çalık'a da başarılar diledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x