Cübbeli Ahmet Hoca’dan bilinmeyen 28 Şubat anısı

04 Mart 2013 Pazartesi 09:33

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü 28 Şubat sürecinde yargılandığını ve adliyeye sakallarının kesilerek götürüldüğünü söyledi.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan bilinmeyen 28 Şubat anısı

 Cübbeli Ahmet Hoca’dan bilinmeyen 28 Şubat anısı. Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü 28 Şubat sürecinde yaşadığı bir anıyı paylaştı.

İstanbul Sultangazi'de düzenlenen bir konferansta konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, 28 Şubat döneminde yine Sultangazi'de yaptığı bir sohbetten dolayı yargılandığını ifade ederek o süreçte adliyeye sakallarının kesilerek götürüldüğünü ve Batı Çalışma Grubu tarafından fişlendiğini söyledi.

"SAKALLARIMI KESTİLER"

28 Şubat döneminde fişlendiğini kaydeden Cübbeli Ahmet Hoca, "Sultangazi'de yine bir düğün salonunda verdiğim sohbetten dolayı 28 Şubat sürecinde yargılandım. Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne gitmeden önce benim sakallarımı kestiler.

İrticai faaliyetlerde bulunduğum gerekçesiyle TSK bünyesinde kurulan Batı Çalışma Grubu'nun beni 28 Şubat sürecinde fişlediğini de bugün bir haber sitesinden öğrenmiş bulunmaktayım. O dönem Cumhuriyet gazetesi 'Cübbeli Cumhuriyeti' diye manşet attı" diye konuştu.

Yorum Gönder

@name x