Cuma namazları düğün salonunda kılınacak

21 Şubat 2013 Perşembe 10:43

Cami sıkıntısı başgösterdi. Merkezdeki Kaleçi ve Hacı İbrahim camileri tadilat dolayısıyla kapalı olduğu için cuma namazlarının, belediye düğün salonunda kılınacağı bildirildi. İlçedeki ihtiyacı...

Cuma namazları düğün salonunda kılınacak

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde cami sıkıntısı başgösterdi. Merkezdeki Kaleçi ve Hacı İbrahim camileri tadilat dolayısıyla kapalı olduğu için cuma namazlarının, belediye düğün salonunda kılınacağı bildirildi. İlçedeki ihtiyacı karşılamak için düşünülen üçüncü cami, Kuşadası Belediye Meclisi'nin, istenen arsayı şehir plancısı olmadığı gerekçesiyle iki yıldır tahsis etmemesi yüzünden yapılamıyor.


Konu hakkında açıklama yapan İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu, “Kaleçi'nde başlatılan büyük kapsamlı restorasyon çalışmasının mayısta tamamlanmasını bekliyoruz. Hacı İbrahim Camisi ise bir süre önce elektrik kontağından çıkan yangın sebebiyle kapalı. İlçe merkezindeki Hanım Camisi'nin avlusuna kurulan çadır da yetersiz kalıyor. Kış aylarında olduğumuz için olumsuz hava şartlarında cemaatimiz, özellikle cuma namazlarında sıkıntı çekiyor. Belediyeyle yaptığımız görüşmeler sonucunda, kış sonuna kadar cuma namazlarının düğün salonunda kılınmasına karar verdik. Bunun için iki imam tahsis ettik ve merkezî ses sistemini kurduk.” dedi.

Yorum Gönder

@name x