Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, karşılamaya gelmeyen belediye başkanına tepki

02 Mayıs 2015 Cumartesi 17:54

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, havaalanına kendisini karşılamaya gelmeyen Belediye Başkanı Sabri Özdemir’i eleştirdi.Erdoğan, Batman'da Valilik Kavşağı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Konuşmasında Batman Belediye Başkanı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, karşılamaya gelmeyen belediye başkanına tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, havaalanına kendisini karşılamaya gelmeyen Belediye Başkanı Sabri Özdemir’i eleştirdi.

Erdoğan, Batman'da Valilik Kavşağı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Konuşmasında Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir'i eleştiren Erdoğan," Ben buraya geldim, Türkiye'nin Cumhurbaşkanıyım. Yüzde 52 oyla ilk defa milletin seçtiği bir cumhurbaşkanıyım. Tabi kendime göre bir plan yaptım. Dedim ki; 'Valiliği ziyaret ederim, belediyeyi de ziyaret ederim'. Fakat sağ olsun belediye başkanı havaalanına gelme nezaketini bile göstermedi. Şimdi havaalanına gelme nezaketini göstermeyen bir belediyeyi bir cumhurbaşkanı olarak benim ziyaret etmem doğru mu? Dolayısıyla bunu bilmenizi istiyorum ki, bunun istismarını yapmasınlar." dedi.

Erdoğan’ı izlemeye gelen vatandaşların konuşmanın ilk 10 dakikasından sonra miting alanını terk etmeye başlaması dikkati çekti.

Toplu açılış kurdelesini kesen Erdoğan, daha sonra Diyarbakır’a gitmek üzere Batman’dan ayrıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x