Deniz ulaşımına sis engeli

04 Ocak 2013 Cuma 09:01

İstanbul genelinde etkili olan sis sebebiyle deniz ulaşımı da yapılamıyor. Şehir hatları vapur seferleri ile Sirkeci - Harem arabalı vapur seferleri iptal edildi. Deniz yoluyla iş yerlerine gitmeye çalışan vatandaşlar ise mağdur oldu.İstanbul’da...

Deniz ulaşımına sis engeli

İstanbul genelinde etkili olan sis sebebiyle deniz ulaşımı da yapılamıyor. Şehir hatları vapur seferleri ile Sirkeci - Harem arabalı vapur seferleri iptal edildi. Deniz yoluyla iş yerlerine gitmeye çalışan vatandaşlar ise mağdur oldu.

İstanbul’da akşam saatlerinde itibaren görülmeye başlayan sis sabaha karşı etkisini iyece artırdı. Görüş mesafesi bazı yerlerde 20 metrenin altına düştü. İstanbul Boğazı’nda da adeta göz gözü görmedi. Yoğun sis sebebiyle şehir hatları vapur seferleri ile Sirkeci-Harem arabalı vapur seferi iptal edildi.

İş yerlerine gitmek için vapuru kullanan vatandaşlar, iptal seferler yüzünden mağdur oldu. Bazı vatandaşlar, iskelede seferlerin yeniden başlamasını beklerken bazıları da ticari taksi ile işine gitti. Yetkililer, sis dolayısıyla görüş mesafesinin iyice düştüğü karayollarında da herhangi bir aksaklık yaşanmaması için sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı.
Yorum Gönder

@name x