Denize giren 15 yaşındaki çocuğun cesedi 39 saat sonra bulundu

04 Ağustos 2015 Salı 11:51

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Eğerce Mahallesi sahilinde bir arkadaşıyla geçtiğimiz pazar günü denize giren ve iki gündür arama çalışmaları süren 15 yaşındaki Mahmut Ali Türk’ün cansız bedenine 39 saat sonra ulaşıldı. Edinilen...

Denize giren 15 yaşındaki çocuğun cesedi 39 saat sonra bulundu

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Eğerce Mahallesi sahilinde bir arkadaşıyla geçtiğimiz pazar günü denize giren ve iki gündür arama çalışmaları süren 15 yaşındaki Mahmut Ali Türk’ün cansız bedenine 39 saat sonra ulaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, ailesiyle birlikte Eğerce sahilindeki yazlıklarına gelen Mahmut Ali Türk, pazar akşamı saat 18.30 sıralarında 23 yaşındaki Ahmet Çetin ile birlikte uyarılara rağmen serinlemek amacıyla denize girdi. Kıyıdan 40 metre kadar açılan Türk, bir anda dalgalar arasında kayboldu. Arkadaşı Ahmet Çetin, Mahmut Ali Türk’e ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı. Olayın haber verilmesi üzerine Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerle birlikte Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Yalova Deniz Polisi dalgıçları da genci bulmak için seferber oldu.

Arama çalışmaları sonucunda dalgıçlar, Mahmut Ali Türk’ün cansız bedenine 39 saat sonra 200 metre açıkta ulaştı. Ceset, Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x