Dev dalgalar Antalya’da seyrine doyum olmayan manzaralar oluşturdu

12 Ocak 2013 Cumartesi 18:14

Antalya’da saatteki hızı 70 kilometreye kadar çıkan rüzgâr sebebiyle boyu 5 metreye ulaşan dalgalar Konyaaltı Sahili'nde seyrine doyum olmayan manzaralar oluşturdu. Antalya’yı dün akşam saatlerinden itibaren yağışlı ve rüzgârlı hava...

Dev dalgalar Antalya'da seyrine doyum olmayan manzaralar oluşturdu

Antalya’da saatteki hızı 70 kilometreye kadar çıkan rüzgâr sebebiyle boyu 5 metreye ulaşan dalgalar Konyaaltı Sahili'nde seyrine doyum olmayan manzaralar oluşturdu.

Antalya’yı dün akşam saatlerinden itibaren yağışlı ve rüzgârlı hava etkiliyor. Yağmur zaman zaman sağanak şeklinde yağarken rüzgârın hızı 70 kilometreye kadar ulaşabiliyor. Rüzgâr, denizde dev dalgaların oluşmasına neden oluyor.

Dev dalgalar özellikle Konyaaltı Sahili'nde seyrine doyum olmaz manzaralar oluşturuyor. Yüksekliği 5 metreye kadar çıkan dalgalar sahili döverken, yerli ve yabancı birçok kişi o anlara şehit olmanın keyfini çıkarıyor.

Yoldan geçerken köpüren dalgaları görenler araçlarını park ederek oluşan manzarayı izliyor. Kimisi de elindeki fotoğraf makinesi ile dalgaları fotoğraflıyor. Yağmura aldırış etmeden manzaranın tadını çıkaranlar arasında çocuklar da yer aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x