Dev kazanı taşıyan TIR, Aliağa'dan yola çıktı

14 Mayıs 2013 Salı 18:09

İzmir'de 264 tekerlekli nakliye aracıyla taşınan dev kazanı görenler şaşırdı. Saatte 1 kilometre yol alan dev kazanı taşıyan TIR, Gördes'e iki ay sonra varabilecek.     Aliağa Limanı'ndan yola çıkan ve Manisa'nın...

Dev kazanı taşıyan TIR, Aliağa'dan yola çıktı

İzmir'de 264 tekerlekli nakliye aracıyla taşınan dev kazanı görenler şaşırdı. Saatte 1 kilometre yol alan dev kazanı taşıyan TIR, Gördes'e iki ay sonra varabilecek.

    Aliağa Limanı'ndan yola çıkan ve Manisa'nın Gördes ilçesinde kurulu nikel işleme tesisinde kullanılmak üzere Çin'den ithal edilen 738 tonluk dev kazanı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. 264 tekerlekli nakliye aracıyla taşınan kazan saatte 1 kilometre yol alıyor. Aliağa'dan yola çıkan TIR'ın iki ay sonra Gördes'e varacağı öğrenildi. Dev kazanı taşıyan devasa aracın geçişi sırasında trafikte zaman zaman aksamalara neden oldu.

    Yaklaşık 2 şeridi kapatan TIR'ın, bir buçuk kilometrede 150 litre yakıt harcadığı bunun için akaryakıt tankerinin eşlik ettiği belirtildi. Güzergahta bulunan 3 üst geçidin sökülüp yeniden yapılacağı 11 köprünün işlem göreceği dere yataklarına da yol yapılacağı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x