Dev turna balığı görenleri şaşırttı

30 Mart 2013 Cumartesi 14:26

Erzincan’ın Kemah ilçesi Acemoğlu boğazı mevkiinde Karasu Nehri'nde balıkçıların ağına takılan 67 kilo ağırlığında, 1.65 metre boyundaki dev turna balığı görenleri şaşırttı. Balıkçılık yaparak geçimini sağlayan 46 yaşındaki...

Dev turna balığı görenleri şaşırttı

Erzincan’ın Kemah ilçesi Acemoğlu boğazı mevkiinde Karasu Nehri'nde balıkçıların ağına takılan 67 kilo ağırlığında, 1.65 metre boyundaki dev turna balığı görenleri şaşırttı.

Balıkçılık yaparak geçimini sağlayan 46 yaşındaki Erdoğan Mercan, Acemoğlu boğazında Karasu Nehri'nde arkadaşı ile ava çıktı. Gece saat 02.00 sıralarında ağa takılan dev turna balığı yaklaşık yarım saatlik mücadelenin ardından nehirden çıkartıldı. Kent merkezinde bulunan tezgâha konulan dev turna balığını vatandaşlar yakından inceledi.

Balığı arkadaşı ile birlikte yakalayan Erdoğan Mercan, botla nehirde balık avına çıktıklarını belirterek, “Gece saat 02.00 sıralarında ağımıza düştü. Erzincan'da bu bir ilk. 30 senedir bu işi yapıyorum, bu büyüklükte balığı ilk defa yakaladım. Yaklaşık 67 kilo, kilosunu 15 ile 20 TL arasında satışa sunacağız.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x